Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Igec133 (Wikimedia Commons 4.0)

Nechutný atentát zneužívat k očerňovaní oponentů?

Za střelbou na premiéra Slovenska můžou údajně liberální média a oportunisti. To tvrdí místopředseda parlamentu Ľuboš Blaha.

Podle vlastního vyjádření na tiskové konferenci můžou za nenávist ve společnosti právě média a opozice. Ale nebyli to právě představitelé Směru a samotný Robert Fico, kdo do ohně nenávisti sám přiléval olej? Oheň, který ve společnosti plápolá od doby vraždy novináře Martina Kuciaka, která nebyla do dnešního dne řádně vyšetřena.

Nebyl to právě Robert Fico, co se na předvolebních mítincích neštítil toho, aby vulgárně napadal slovenskou prezidentku Zuzanu Čaputovou?

Není na místě za atentátem vidět média, kterým se snaží slovenská vláda utáhnout šrouby, obzvlášť těm, co jim nejdou na ruku, jako je například televize Markíza. Stejně tak není na místě vinit ze střelby opozici. Ta pověstná semínka nenávisti do společnosti zcela jistě nezasela sama. Ta tam byla jednoduše zaseta dlouhé roky před tím.

Nechci, aby to vypadalo, že snad hájím atentát jako takový, to určitě ne. Jakékoli násilí odsuzuji a do naší společnosti jednoduše nepatří, ale stejně tak si nemyslím, že je vhodné, aby vládní politici jako právě Ľuboš Blaha zneužíval tuto situaci k tomu, aby dal najevo ještě více nenávisti vůči svým oponentům. Tímto způsobem se proti nenávisti bojovat nedá. Zlo totiž plodí jen další zlo.

Namísto toho by si všichni politici na Slovensku měli uvědomit, jak moc daleko zašlo jejich vlastní chování, jaký to mělo dopad na společnost a začít se snažit o uzdravení většiny slovenské společnosti. Jenže to nejdřív musí začít sami u sebe.

Zdroj: iRozhlas.cz a sociální síť X

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.