Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Klegicz (Wikimedia commons)

Už je Xaver odvolanej z Rady ČT? Ještě ne? Včera bylo pozdě

Luboš Xaver Veselý, moderátor a člen Rady České televize, hrubě urazil herečku a diplomatku Magdu Vášáryovou.

Komentář – Není snad nic horšího, než když člověk, kterému byla svěřena zodpovědnost za kvalitu a důstojnost veřejnoprávního média, tuto důstojnost hrubě pošlapává. Luboš Xaver Veselý, moderátor a člen Rady České televize, si s tím ovšem moc hlavu neláme. Jeho vulgarity směřované na adresu herečky a diplomatky Magdy Vášáryové jsou nejen neslýchané, ale i naprosto nepřijatelné. Veřejnoprávní médium má být synonymem vyváženosti, objektivity a slušnosti, a ne platformou pro osobní urážky a hrubé výpady.

Je skandální, že takový člověk, který si dovolí nazývat někoho „spodinou“ a přát mu „aby mu mráz roztrhnul p*del“, stále zůstává členem Rady ČT. Jak je možné, že dosud nebyl odvolán? Jak dlouho ještě budou naši politici trpět takové chování, které degraduje nejen samotnou instituci, ale i celou společnost?

Xaver Veselý už dávno překročil všechny meze slušného chování. Jeho hrubé a nevkusné výroky nemají v civilizované společnosti místo, natož pak ve veřejnoprávním médiu. Omluva paní Magdě Vášáryové je naprosté minimum, které je ovšem na místě. Je zarážející, že jsme se k tomuto bodu dostali až teď, po sérii jeho nepřijatelných výroků a chování. Neměla odpovídající reakce přijít už mnohem dřív?

Vláda a poslanci nyní volají po jeho odvolání, a to právem. Výrok Xavera Veselého je neslýchaný a zcela za hranou. Ovšem skončit by to tím nemělo. Nelze totiž do nekonečna přihlížet tomu, jak lidé s podobným chováním zastávají významné posty a ovlivňují veřejné mínění.

Ano, odvolání je nezbytné, ale je to jen první krok. Je třeba přehodnotit daná kritéria kdo a jak je vybírán do podobných funkcí. Je třeba zajistit, že ti, kteří mají dohlížet na naše média, budou skutečně schopni a ochotni tuto roli vykonávat s respektem, slušností a profesionálností.

Česká televize si zaslouží respekt a důvěru. Nemůže si dovolit být spojována s vulgaritami a urážkami. Je čas tomu učinit přítrž a zajistit, aby lidé jako Xaver Veselý neměli žádnou možnost tuto důvěru a respekt podkopávat.

Zdroj: Aktuálně.cz a Refresher.cz

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.