Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Creative Commons (CC BY 4.0)

Už chápu, proč Andrej Babiš nechce chodit do televizních debat. Marnost hraničící s trapností

Středeční superdebata na CNN Prima News znovu ukázala, proč se Andrej Babiš, předseda hnutí ANO, často vyhýbá televizním debatám. Jeho vystoupení bylo přehlídkou nevzdělanosti a nesrozumitelnosti.

Komentář – Ta místy hraničila až s trapností. Jako nezaujatý divák jsem byl svědkem toho, jak se Babiš marně potýkal s odpověďmi na jednoduché otázky, což se ukázalo jako neudržitelné zejména při konfrontaci s informovanějším a lépe připraveným protivníkem, kterým byl aktuální předseda vlády, Petr Fiala.

Hned na začátku debaty se Babiš dostal do úzkých při otázce ohledně jeho názorového obratu na Evropskou unii. Zatímco dříve EU vychvaloval, nyní ji otevřeně kritizuje. Na otázku, co za tímto obratem stojí, odpověděl, že EU je dobrý projekt, ale že se odchýlila od původního záměru, který se vytvářel po válce při novém uspořádání Evropy. Problém je, že Evropská unie v současné podobě vznikla až v roce 1993, což jasně ukazuje na Babišovu neznalost základních historických faktů.

To však nebyla jediná chvíle, kdy se Babišova nevzdělanost projevila. Celá debata byla protkána jeho nesrozumitelnými a často nelogickými výpověďmi. Když došlo na konkrétní ekonomická nebo politická témata, Babišovy odpovědi byly často chaotické a postrádaly jakoukoli strukturu nebo hlubší porozumění problematice. Bylo zřejmé, že se snaží zaujmout jednoduchými slogany a populistickými výroky, což může stačit na jeho vlastních mítincích, avšak nestačí v kontextu seriózní politické diskuze.

Pro mě osobně však byla více zarážející jeho neschopnost obhájit své dřívější kroky a rozhodnutí. Když byl dotázán na konkrétní politická opatření, která v minulosti prosazoval, jeho odpovědi byly vágní a často se uchyloval k obviňování ostatních politiků nebo institucí. To opět jen podtrhovalo jeho nedostatek kompetence a připravenosti na debaty tohoto typu.

Pro diváka, který očekává od politiků, zcela logicky, určitou úroveň znalostí a schopnost formulovat své myšlenky jasně a srozumitelně, bylo Babišovo vystoupení zklamáním, ale rozhodně ne překvapením. Jeho nedostatečná příprava a neschopnost věcně reagovat na otázky vedla k situacím, kdy jeho odpovědi působily nejen trapně, ale lidově řečeno, byl zcela mimo mísu.

Možná právě proto se Andrej Babiš vyhýbá televizním debatám. Jeho vystoupení v těchto formátech totiž pravidelně odhalují jeho slabiny – nedostatek znalostí, nesrozumitelnost a tendenci unikat do populistických klišé.

Právě superdebata na CNN Prima News znovu ukázala, proč je účast Andreje Babiše v takovýchto formátech problematická. Jeho neschopnost jasně a věcně formulovat své myšlenky a neznalost základních faktů působí nejen trapně, ale také podkopává jeho důvěryhodnost jako politického lídra. Možná by měl Babiš věnovat více času přípravě a vzdělávání, než se znovu postaví před kamery, pokud chce skutečně zaujmout a přesvědčit voliče o svých schopnostech.

Zdroj: Televizní superdebata na CNN Prima News

Komentáře: 10

 1. Zdeněk Zdeněk 6. 6. 2024

  Trapní jsou zkorumpovaný novináři a cenzor.

  • Miroslav Liška Miroslav Liška 6. 6. 2024

   Ne,trapný jsi ty. A kdo že je zkorumpovaný?No pověz ná kdo komu dal peníze a za co? Nebo jenom meleš blábolíš? A ještě k tomu kdo že to vlastní média?!

   • Pavel Blažek Pavel Blažek 7. 6. 2024

    Přesně řečeno, neschopnost odpovídat smysluplně a věčně. Vaše reakce je stejná, zcela mimo obsah článku. Zkuste nejdříve přemýšlet a poté něco psát, nebo si dejte koblihu.

 2. Miroslav Šťastný Miroslav Šťastný 6. 6. 2024

  Mě jenom překvapuje kolik lidí toho slovenskýho čobola volí. Při prezidenských volbách se ukázalo jak hloupej a nevzdělanej je to člověk. Jenom to jediné stačilo na to, aby byl pro normální lidi nevolitelný kamkoli, nejen na prezidenta. Jeho chování má znaky typického psychopata, za všechno co se mu nepovede můžou ostatní. Cokoli někdo udělá dobře, vlastně zařídil on – přivlastňuje si úspěchy. Inflaci způsobil on přidáním důchodcům a státním zaměstnancům, ekonomika má setrvačnost několik let. A ta sekta ano je plná všehoschopnejch, ale úplně neschopnejch lempů.

 3. Jiří Jiří 7. 6. 2024

  Naprostá pravda,prostě ubohost sama a vrchol nevzdělanosti,snad nejsme národ totálních hlupáků.
  Pryč s dementy.

  • Aneta Aneta 7. 6. 2024

   Jo, ubohost Fialy se nedá poslouchat.

   • Tonda Němec Tonda Němec 8. 6. 2024

    Já si spíš myslím že vám Babiš hodně leží v žaludku jako kámen a máte s něho strach, a ten kdo téhle článek napsal nemá základku dokončeno, tenhle článek je spíš trapný, nee debata s Babišem, ten je víc vzdělaný než všichni takoví podplaceni ulhaní novináři,,

 4. Aneta Aneta 7. 6. 2024

  Když Fiala že zoufalství vydává lži za pravdu, je trapný. Naopak on by tam neměl chodit a říkat dezinformace. Třeba když mu pan Babiš řekl, že do Bílého domu vzal zbrojaře a Fiala I když mu Pam Babiš ukázal z té cesty foto lhal, že ne. Ono se to dá dobře dohledat. Myslím že se ten zbrojař jmenuje Strnad. Jméno je uvedeno.

  • Pavel Pavel 8. 6. 2024

   No a je to ze strany Babiše samozřejmě lež. To foto je z české ambasády ve Washingtonu, ne z Bílého domu.
   Mluví-li Babiš o Bílém domu (a to on mluví, říká „Měl jste ho v Bílém domě“), lže. Jako obvykle, koneckonců.

 5. Václav Janoušek Václav Janoušek 7. 6. 2024

  Skácel musí být zkutečně úžasně vzdělaný, úspěšný a bohatý génius, zřejmě zaměstnává mnoho lidí, protože pozná hlupáka, který nic nedokázal, ani nikde ve světě nebyl s nikým nejedná. Ale bohužel ti politici a podnikatele s ním jednali, protože nepoznali že je Babiš hlupák. To ví jen Skácel, toho obdivuje celý svět ten je geniální. Janoušek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.