Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Michal Reiter (Creative Commons Attribution-Share Alike 3.0 Unported)

Slovní přestřelka mezi Stanjurou a Schillerovou. Kdo lže o daňových změnách?

Ministr financí Zbyněk Stanjura obvinil Alenu Schillerovou z šíření paniky a lží ohledně plánovaného daňového balíčku. Schillerová tvrdí, že Stanjura připravuje změny, které zasáhnou střední třídu.

Člověk si řekne je léto, od politiky bude na chvíli pokoj. Jenže jak se zdá, v české politické aréně nebude nouze o ostré výměny ani v tomto období. MInistr financí Stanjura totiž na sociální síti X ostře reagoval na svou předchůdkyni Alenu Schillerovou, která ho nařkla z přípravy nového daňového balíčku, jenž by podle ní měl negativně ovlivnit střední třídu a nájemní bydlení v Česku.

„Paní poslankyně zase šíří paniku a lže. Žádný daňový balíček nechystám, žádné zadání neexistuje“ uvedl ministr financí a ve svém postu pokračoval v ostrém tónu. „Alena Schillerová se jen populisticky chytla jedné ze stovek připomínek k doprovodnému zákonu o účetnictví – navíc už odborníky vypořádané. Její úporná snaha udělat z technické věci problém politický asi lze připsat horku těchto dní,“ napsal Stanjura.

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová si však takový útok nenechala líbit. V reakci uvedla: „Moc dobře víte, co jste černé na bílém napsal a předložil. A potvrdí to všichni, kdo se tím museli měsíc zaobírat v připomínkovém řízení. Žádné připomínky jste nevypořádal, naopak vaši lidé přes údiv a nevůli všech na tomto zvyšování daní trvali.“

Schillerová dále pokračovala: „Nicméně beru vás za slovo, že jste si daňovou evidenci majetku fyzických osob s příjmem z nájmu a zrušení časového testu na takto evidované nemovitosti po dnešku rozmyslel. Spolehněte se, že to pohlídám. Na vaše slovo už v této zemi rozhodně nikdo spoléhat nemůže.“

Celá hádka eskalovala kvůli postu Aleny Schillerové, ve kterém obvinila Zbyňka Stanjuru z přípravy daňového balíčku, který by prý byl podle jejích slov ránou na solar pro všechny, kdo si od ledna 2025 dovolí v Česku cokoliv pronajímat. Předešlá ministryně financí to celé označila za útok na střední třídu a nájemní bydlení.

Stanjurova reakce byla nejen zamítavá, ale i osobní. Poslední slova o tom, že Schillerová možná přehání kvůli horku, ukazují na narůstající frustraci a politickou rivalitu mezi oběma stranami. Zůstáváme tak svědky neutuchajícího boje mezi současnou vládou a opozicí, kde se argumenty prolínají s osobními útoky.

Tento incident je dalším příkladem toho, jak se politická debata může rychle změnit v osobní střet, když se jedná o důležité otázky, jako je daňová politika. Nejhorší na tom všem je ovšem to, že tyto veřejné hádky nepřinášejí do života nás všech nic konstruktivního, ale spíše přispívají k další polarizaci společnosti. Jenže tento problém je dlouhodobého charakteru a díky tomu se konstruktivní politika změnila v politiku spíše destruktivní.

Zdroj: Sociální síť X

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.