Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Gspeed0689 (wikimedia commons)

Sestřih: Boston jde do trháku. Výhru medvědů řídil Marchand

Domácí led nemusí být vždy výhodou. Poté, co na ledě Bostonu vyhrálo jedno utkání Toronto, oplatili hokejisté Bruins svému soupeři stejnou mincí.

Série mezi Torontem a Bostonem je lítým bojem, který pramení ze samotné historie NHL a svu roli v tom hraje také fakt, že za poslední léta se ani jednomu týmu nepodařilo projít úspěšně prvním kolem vyřazovacího pavouka. Tohle prokletí pro jednoho z nich každopádně skončí. Blíže k ukončení této černé série je po dnešku Pastrňákův Boston.

Toronto vstoupilo do svého prvního utkání v domácí aréně opatrně a byli to právě hráči Bostonu, kteří svou aktivitou zaměstnávali strážce domácí svatyně Samsonova. Ten musel čelit i nájezdu Pavla Zachy, který ovšem nedokázal zakončit důrazněji. V polovině třetiny se herní obraz vyrovnal, ale ani jeden tým si nedokázal vypracovat další vážnější brankovou situaci.

Po bezbrankové první třetině se jako první prosadili domácí. Mitchell Marner se protáhl do útočného pásma a vyzval ke skórování Matthew Knies, který na dvakrát překonal brankáře Swaymana. Jenže domácím nevydržela radost z vedení příliš dlouho.

Na útočné modré čáře odvedl pozornost domácí obrany Marchand a toho využil Trent Frederic, který nenápadnou střelou překonal domácího maskovaného muže.

Do závěrečné třetiny vlétl Boston s rychlostí blesku a odměnou jim byla vedoucí branka Jakea DeBruska, který dorazil Marchandův střelecký pokus. Domácí vrhly všechny síly do vyrovnání, ale dlouhou dobu se jim nedařilo překonat pozornou hostující obranu.

Cestu do brány medvědů si nakonec našla až střela Morgana Riellyho, která se otřela o brusle jak domácího, tak i hostujícího hráče a zapadla za Swaymanova záda. Boston se však odmítl smířit s vyrovnaným stavem a jako správný kapitán vrátil vedení svému týmu Brad Marchand. Ten nakonec pečetil výhru Bruins doražením střely Davida Pastrňáka do prázdné brány.

Toronto Maple Leafs – Boston Bruins 2:4 (Stav série 1:2)

Statistika
Střely na bránu: 30 – 34 | Přesilová hra: 0/5 – 2/3 | Trestné minuty: 6 – 10

Kdo se postavil do brankoviště?
Ilja Samsonov (TOR) – 30 zákroků, 3 OG, úspěšnost 90,91 %, odchytal 58:30
Jeremy Swayman (BOS) – 28 zákroků, 2 OG, úspěšnost 93,33 %, odchytal 59:17

Česká a slovenská stopa
David Pastrňák (BOS) – 0+1, -2 účast, 1 střela na bránu, TM 2, čas na ledě 20:03
Pavel Zacha (BOS) – 0+0, -2 účast, 2 střely na bránu, TM 2, čas na ledě 16:47
David Kämpf (TOR) – 0+0, -1 účast, 2 střely na bránu, TM 0, čas na ledě 12:45