Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Creative Commons (CC BY 4.0)

Premiér Fiala jako eurokomisař? Podle Havlíčka tam může krmit holuby

Je to ze strany Karla Havlíčka jistý druh sarkasmu, nebo realistický návrh? Nebo snad naráží na neschopnost Petra Fialy zvládat krizové řízení.

Ono to nezní tak úplně jako špatný nápad. Koneckonců, Brusel je známý svým množstvím historických náměstí a kaváren, kde se mohou státníci všech národností scházet, popíjet kávu a při troše štěstí sledovat i ty holuby. Zdá se, že Havlíček má pro Fialu připravený přesný pracovní itinerář. Taková pozice by byla pro něj očividně lepší než snaha řešit nástrahy české politické scény. Jenže jaksi zapomněl na to, že krmení holubů není zrovna hlavní pracovní náplní eurokomisaře.

Naopak, jedná se o pozici velmi prestižní. Sama představa, že by Petr Fiala mohl zamířit do Bruselu, nemusí být ani moc nereálná. Jen si neumím představit, jak by se představitelé hnutí ANO tvářili ve chvíli, kdyby se předseda ODS stal skutečnou hvězdou evropské politiky. To by zřejmě přešel humor i samotného Havlíčka.

Jeho představa, že by hlavní náplní práce eurokomisaře bylo chodit po místních kavárnách a krmit holuby, je trochu přehnaná. Nebo snad vidí za pozicí eurokomisaře jakousi formu turismu, který je financován na státní náklady? Je pravda, že politika v Bruselu může někdy působit vzdáleně a odtrženě od reality běžných lidí, ale přesto se jedná o náročnou a důležitou práci, která má přímý dopad na životy milionů občanů po celé Evropě.

Nakonec, pokud by měl Petr Fiala opravdu šanci stát se eurokomisařem, bylo by to nejenom pro něj osobní úspěch, ale i pro Českou republiku. Z tohoto pohledu mi tento návrh nezní úplně špatně a rozhodně bych se této možnosti nebránil. A právě to, že by se o pozici eurokomisaře ucházel z pozice premiéra, by hrálo velmi významnou roli, která by zcela jistě zvýšila šance na obsazení tohoto postu.

Pokud si tedy někdo myslí, že by jeho přínos na evropské politické scéně mohl být významnější, než na té české, tak proč tento návrh nepodpořit? Jenže se obávám, že se nejedná o téma, které by bylo na pořadu dne. Nebo se mýlím?

Zdroj: CNN Prima News – Partie Terezy Tománkové

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.