Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Adobe Stock (licence zakoupena) - ilustrační foto

Posměch místo úcty. Nechutné reakce na smrt českého vojáka v Libavé

V pondělí při výbuchu munice zahynul český voják. Místo očekávané úcty jsem se však v diskuzích setkal s posměchem.

Komentář – V pondělí dopoledne došlo ve vojenském výcvikovém prostoru Libavá k tragické události. Výbuch dosud neznámé munice způsobil smrt jednoho vojáka a zranění dalších osmi osob. Na místo ihned dorazily záchranářské vrtulníky a případ nyní vyšetřuje Vojenská policie. Zatímco se rodiny postižených potýkají s bolestí a zármutkem, v diskuzích pod články, které informují o této nehodě, se rozběhla vlna nenávistných komentářů.

Pro mě osobně jsou nejméně pochopitelné ty, ve kterých se někteří dokonce vysmívají smrti vojáka, vojáka České armády, jako by si jeho život nezasloužil žádnou úctu. Přemýšlím nad tím, kdy jsme se dostali s osobní morálkou až na takové dno, kdy si lidé neumí uvědomit ani význam těch, kteří slouží naší zemi.

Je smutné, a zároveň znepokojivé sledovat, jak se někteří lidé dokáží vysmívat smrti člověka jen proto, že je vojákem z povolání. Tito lidé si zřejmě neuvědomují, že vojáci jsou skutečnými lidmi, kteří mají také někde své blízké, a přítěží jim má být to, že se dobrovolně zavázali chránit a sloužit nám všem. Voják, který zemřel při výcviku, si zaslouží úctu a respekt, nikoli posměch.

Bezpohlavní vojáček naší armády se snažil hodit útočný granát.Bohužel dohodil jen kousek za sebe. – Uživatel Zdeněk Patera v diskuzi na Novinky.cz

Když by došlo k ozbrojenému konfliktu, budou to právě vojáci naší armády, kdo bude stát v první linii naší obrany. Vsadím se, že ti, kdo se jim nyní vysmívají, budou pravděpodobně prvními, kteří budou hledat úkryt a domáhat se pomoci právě od těchto vojáků. Ale není třeba se omezovat jen na válečné situace. Česká armáda mnohokrát prokázala svou hodnotu při živelných katastrofách, jako jsou povodně, či pandemie. Vojáci nezištně pomáhají tam, kde je potřeba, bez ohledu na rizika, kterým čelí.

Při živelných katastrofách, kdy vojáci často riskují vlastní životy, aby zachránili životy a majetek nás občanů, si málokdo stěžuje na přítomnost armády. Právě naopak, v takových chvílích bývají vojáci oslavováni jako hrdinové. Proč se tedy situace mění, když přijde neštěstí v jejich každodenní práci? Proč nedokážeme vidět jejich odvahu a oddanost i v době míru?

Vyhodí se do vzduchu sami, ani nepotřebují nepřítele. – Uživatel Milan Smrž na stejné diskuzi

Vysmívat se smrti vojáka není jen neúctou vůči němu samotnému, ale i vůči jeho rodině a všem, kteří si uvědomují hodnotu jeho služby. Je příliš snadné skrývat se za anonymními komentáři na internetu a vydávat cynické poznámky. Ale skutečná odvaha člověka spočívá v uznání a ocenění těch, kteří se rozhodli věnovat svůj život službě druhým.

Měli bychom si vážit našich vojáků, nejen v době krize, ale i v jejich každodenním úsilí. Smrt vojáka při výcviku je tragédií, která by nás měla vést k zamyšlení nad tím, jakou úctu a respekt prokazujeme těm, kteří slouží naší zemi. Nikdy totiž nevíme, kdy jejich služby budeme potřebovat. Zaslouží si více než posměch – zaslouží si naši vděčnost a úctu.

Je na čase přestat s neuctivými komentáři a začít si vážit těch, kteří jsou ochotni obětovat své životy pro bezpečnost nás všech, a to dokonce i bez ohledu na politickou příslušnost.

Zdroj: Novinky.cz a ČT24.cz

Komentáře: 42

 1. Michal Hodis Michal Hodis 17. 6. 2024

  Víte jak to je? Hodně lidí zná opravdovou náplň těchto vyžírek . Oni se rádi i pochlubí. Jak víte že by nasadili životy? Oni Vám to někde slíbili? A o pomoci raději mlčte občas někde pošlou 7 až 10 lidí kteří to dostanou 5 krát zaplaceno. Nepodsouvejte lidem smutek a úctu, není tady na místě. Pište takhle o požarnících o všech ostatních. Klidně to i zveřejněte na rozdíl od Vás jsem v obraze. Jestli je něco smutné, tak jsou to vaše manipulační bláboly .

  • Martin Okurka Martin Okurka 17. 6. 2024

   Já hlavně znám bahno v palici mentálních mrzáků jako seš ty..S potěšením bych ti flusl do ksichtu ty nulo.

   • Miroslav Bureš Miroslav Bureš 18. 6. 2024

    Oni nebrání nás ale cizí zájmy. Jinak škoda každého života. A zase se nějaký pisálek na neštěstí přiživil.

  • Jiří Novotný Jiří Novotný 17. 6. 2024

   Hmm, je mi vás líto. Už jen ti „požárníci“ o vás říkají vše. Nostalgicky určitě vzpomínáte na doby minulé. Tak snad se nebudete domáhat pomoci vojáků AČR, až to třeba budete jednou potřebovat.

  • jiri pavel jiri pavel 17. 6. 2024

   Vy idiete, tohle je niz nez to nejnizsi dno, jste ubozak….

  • Lubor Pešek Lubor Pešek 17. 6. 2024

   Koukám na reakce ubožáků pod tvým komentářem.
   No situaci, kdy A“ČR“ měla „pomáhat“ nám občanům tu už hrozila. Respektive jimi bylo lidem vyhrožováno, že budou nasazeni proti nám, když nebudeme poslušní a nebudeme souhlasit s omezeními a vakcínkou nesmrtelnosti.

   Napsal jsi to moc dobře a skutečně jen imbecil by tady riskoval život kvůli zaprodané směšné republice. Ti by byli poslední, kteří by nás chránili. Ti by v prvé řadě poslouchali ty, kteří je platí a to rozhodně není ČR. Ani je necvičí čeští důstojníci/poddůstojníci.

   A pokud někdo bude tvrdit, že tam nelezli pro prachy, tak se rád s nim sejdu. Takovým lidem se s chutí vysměju do tváře.

   • Luděk Luděk 18. 6. 2024

    Ty jsi ještě lepší, než ten Hodys.

  • Miloš Blažek Miloš Blažek 18. 6. 2024

   Ty jsi fakt ubožák…a mentální primitiv…raději se už nevyjadřuj k ničemu, bude to tak lepší…

  • Angelici Hrnčířová Angelici Hrnčířová 18. 6. 2024

   Kde se ve vás bere ta zloba, závist a nenávist? Vy že znáte opravdovou náplň jejich práce? Jste voják či bývalý voják? To asi ne. Pro mne jste chudák bez lidských vlastností. Mladý život je, bez ohledu na profesi (pokladní, jeřábník, lékař, dělník, uklizečka, ….) VŽDY velká ztráta. Je to něčí dítě, vnuk, manžel, táta. Ale to vy nechápete, tuto oblast v mozku nemáte. PS Velké V si nezasloužíte.

   • Miroslav Bureš Miroslav Bureš 18. 6. 2024

    jenže oni je tam posílají pro svoje zájmy ne pro naše. Je to ostuda vedení armády a bordelu co tam je a těch co se zase klanějí cizím zájmům. Tehdy do leva teď doprava.
    Já jen s hrůzou čekám zda to nebyl pro Ruský agent. Chudák kluk. A vojnu znám moc dobře na rozdíl od většiny válečníků zde. RIP

  • Jaroslav Novák Jaroslav Novák 18. 6. 2024

   Ty jsi mentální chudák, ale to už řeklo mnoho lidí

 2. Astroid Astroid 17. 6. 2024

  Já se divím, že do placu nikdo ještě nehodil vtip: Dva policajti najdou granáty. Tak jeden dají do svěráku a začnou ho kuchat, aby se mrkli co je vlastně uvnitř. Jde okolo borec a říká jim: Kluci nedělejte to, vždyť vám to vybuchne. Oni opáčí: To nevadí, máme ještě jeden…

 3. David David 17. 6. 2024

  Bohužel, nějací „lidé“ jsou až moc blbý. Ještě svoji blbost ukazují. Většina z nich to jsou uplakanci, co si své mindráky léčí na internetu, jinak nemají odvahu. To spíš oni nemají žádnou hodnotu.

  • Vilém Černík Vilém Černík 18. 6. 2024

   Ano, Fialka, to je přesně tento typ.

 4. Pet Pet Pet Pet 17. 6. 2024

  Je to práce jako každá jiná ,za práci tu berou plat rizikový příplatek a časem i výsluhu a tom co se muže stát vědí lépe než kdokoliv , škoda života ale je to prostě tak nic víc nic míň o život přišlo více hasičů policistů a jiných profesí a také z toho nikdo nedělá bublinu a myslím že riskují za mnohem menší peníze.

 5. Milda S Milda S 17. 6. 2024

  V této zemi je armáda vnímána velmi negativně. Vlastně nic nedělá ( není nic vidět). Z minulosti si nese velmi špatný obraz. Nikdy tuto zem a její lid nebránila. naopak se v roce 1969 přidala k okupantům a šla místo nich střílet do vlastních lidí.
  Dnes se nám snaží namluvit, že oni nerozkazují, ale kdo tedy? Civilisté vojákům??? Naše armáda změnila název ale nezměnila myšlení. Jsou stále stejní ( jako všechny státní složky).
  Údajně tu máme americké vrtulníky, ale ne nebi jsou stále vidět jen ty od Putina. Patrně tu někdo lže a nebo je někdo líný se přeškolit. A tak je to se vším. Na cvičení vybuchne granát ale nikde se nedozvíme proč, kolik bylo postižených atd. Všechno je vojenské tajemství jako by ty vojáci nebyli placeni z daní zdejších obyvatel. Pokud nebude armáda otevřenější vůči těm, kteří je platí, tak ať žádnou úctu nečekají

 6. Jana Feichtingerová Jana Feichtingerová 17. 6. 2024

  Vy dva co jste napsali komentář , fakt vtipný , že se nestydíte ,Vůbec toho vojáka neznáte a budete zde takhle odpovídat ? Co si vlastně myslíte, vy jste co?? Napsala bych vám to , ale chci být slušná.

  • Lubor P Lubor P 17. 6. 2024

   A tys toho vojáka znala?
   Proč by měl nějaký neznámý voják mít něčí úctu?
   Nemá si každý tak náhodou úctu zasloužit? Nebo to, že někdo nastoupí do nějaké profese pro prachy, tak to znamená úcta? Máš hodně pokřivené hodnoty a když už někoho kádruješ, tak nestřílej do vlastních řad.

   • Filip Filip 18. 6. 2024

    Ty nepracuješ pro peníze?
    Pokud ano, tak když už kádruješ, nestřílej do vlastních řad :-)!

   • Václav Skopan Václav Skopan 18. 6. 2024

    TY SE BUDEŠ ODVOLÁVAT NA STRATOKRACII,TY NULO????? ON UŽ SVOU POVINNOST VŮČI FEDERACI SPLNIL, ZATÍMCO TY SE S TĚMITO NÁZORY OBČANSTVÍ NIKDY NEDOČKÁŠ!!! SLUŽBA ZNAMENÁ OBČANSTVÍ! ZAMYSLI SE NAD SEBOU, TY CIVILISTO DEBILNÍ!!! (A nestěžuj si-ty na nás Heinleinem,já na tebe Heinleinem…)

 7. Jiřina Nováková Jiřina Nováková 17. 6. 2024

  Většinou se klukům co jdou k vojsku a k fízlům nechce makat ve fabrice za pár šupů …taková je realita

  • Jan Novák Jan Novák 17. 6. 2024

   Každý má právo si vybrat zaměstnání a i voják z povolání si zaslouží úctu. On bude první nasazovat život v případě potřeby zatím co vy si budete válet šunky doma na gauči. Ti kluci vědí do čeho jdou a vědí co se může a nemusí stát. Už jen to je odvaha naložit na sebe tuhle zodpovědnost.

   • lesov lesov 18. 6. 2024

    Jasně, ti KLUCI, vědí do čeho jdou a jdou do toho prsama. Poručík Troník, tatatatata.. 🙄

  • Dagmar Rendlová Dagmar Rendlová 17. 6. 2024

   Tak vašemu názoru se musím zasmát. Znáte alespoň jednoho člověka, který se dostal k armádě jako profesionál? Už dávno nemáme socialismus. Srovnávat policistu s vojákem z povolání? Nevíte, o čem píšete.

 8. Karel Nakobyl Karel Nakobyl 17. 6. 2024

  Na vojně jsme měli podobný případ. Na cvičení jsme si zatopili v kamínkách ve štábáku /T 805 a za chvíli to bouchlo a bylo po kamínkách. Šetřením se zjistilo, že mazáci nám pro legraci nechali v oněch kamnech dělobuch. Nedávno na Libavé skončilo cvičení vojáků NATO. Je možný i podobný žert, tedy nechat v oné jámě nějaký pozdrav.

  • Jiri Dvoracek Jiri Dvoracek 17. 6. 2024

   Na Libave jsem jako tankidta zazil perne chviliy.Mimiradna udalost jr hned..Toho vojak je mi pochopitelne lito

 9. Pigi Migi Pigi Migi 17. 6. 2024

  Koho budou bránit ? Madam Černochovou a profesůrka Fialu ?

 10. Karel Špáta Karel Špáta 17. 6. 2024

  Cinických zm.dů se nejde vždycky dost 🫢

  • lesov lesov 18. 6. 2024

   Pane Špáta a tisíce mrtvých černoušků v Africe, vám taky trhá žíly? Jste jenom pokrytec. Článek je značně tendenční a společnost je k cynismu vychovávána. Mně ho taky není líto, neznám ho a šel za žold hájit cizácké zájmy. Za naše nikdy bojovat nebude. Vlastizrádné vlády, ho nenechají. 😏

 11. karel karel 17. 6. 2024

  zvraveni proruští fašisti by srandovali i při smrti vlastnich dětí -když bude za to dost rublů

 12. Zdenek Hejčl Zdenek Hejčl 17. 6. 2024

  Nechtělo se mi komentovat výžblechty některých komentátorů, zde na tomto
  portále…
  Ano, jsou gumy naprosto nepoužitelné v civilním životě stejně, jako v roce 1975-1977,
  kdy jsem byl na vojně. Pravda je jich asi o dost méně. Zasáhlo mě to protože na této posádce mám i kamaráda, jako civilního zaměstnance, nikoliv jen jednoho…
  Ale na tenhto hienismus musí reagovat.
  Jen debil se může vysmívat neštěstí druhého, protože je mdlého rozumu a nechápe věci o kterých jen četl v nějakém plátku z pohledu dalšího dementa…

 13. Zdenek Hejčl Zdenek Hejčl 17. 6. 2024

  Omlouvám se za chyby, které jsem napsal v rozhořčení…

 14. vuk vuk 17. 6. 2024

  „bude stát v první linii naší obrany“ To těžko. Tenhle režim už 35 let vede prakticky neustále pouze útočné války.

 15. Stanislav VACULÍK Stanislav VACULÍK 18. 6. 2024

  Dobrý den.
  Především si nemohu odpustit uvést, že nejen ve vysílání ČT (všeobecně) už dlouhodobě a čím dál víc je opovrhováno životy nás – obyčejných, slušných a poctivých lidí
  a manipulováno ve prospěch pouze a jen HAVLOIDNÍHO FAŠISTICKÝHO ESESÁCKÝHO GESTAPÁCKÝHO zločineckýho GENOCIDNÍHO Občanskýho Fóra kreténa Havla, Klause s MALÝM, Zemana a zelenomozka PePa Pávka.

  A nyní k pořadu:
  „Výbuch v Libavé zabil vojáka a další zranil. Černochová vyloučila sabotáž“
  https://ct24.ceskatelevize.cz/clanek/domaci/vybuch-v-libave-zabil-vojaka-osm-lidi-zranil-cernochova-vyloucila-sabotaz-350324
  ŽIVOT za ŽIVOT !!! Jediná nechutná reakce na zbytečně a bestiálně zabitého člověka v ČR je ta, od KRVAVÉ DŽEJN, že z toho masakru na Libavě okamžitě nevyvodila vlastní odpovědnost.

  N A Z D A R !!!

  • Luděk Luděk 18. 6. 2024

   Obyčejného, slušného a poctivého člověka si opravdu představuji jinak, než tebe.

   • Stanislav Stanislav 18. 6. 2024

    Copááák, pravda Ti smrdí ???

 16. Roman Bicek Roman Bicek 18. 6. 2024

  Víte nejhorší na tom je to, že největší frašku z toho dělá ČERNOCHOVÁ a její aparát, když je posloucháte tak nevěříte, že je možné co dokáže vypustit z pusy. Ti kluci, co utrpěli zranění za nic nemůžou, oni poslouchají tyto idioty.

 17. Miloslav Misot Miloslav Misot 18. 6. 2024

  Čeští vojáci naposledy bojovali za svou vlast ve 2.svetove válce (Západní odboj, Svobodova armáda) a předtím čsl legionáři, kteří měli velký význam pro vznik Československa. Prestiž armády klesla za komunismu a po 89 její akce na druhém konci světa ji taky nezvýšila. Kvalita armády se ukáže, až budou bránit svou vlast… proti Rusům (Ukrajincům) , sudetským Němcům, muslimským migrantům atd.

 18. Vlastimír Mach Vlastimír Mach 18. 6. 2024

  a to ještě nevíte, že to spáchal Putin na rogalu nad Libavou!

 19. Dusan Richter Dusan Richter 18. 6. 2024

  Asi takhle civilista zůstane civilem a voják vojákem,kdo nebyl na vojně neví co je služba vlasti.A už vůbec civil nepochopí vojáka z povolání já bejt mladší hned jsem u armády aspoň se tam k sobě chovají hezky,mezi sebou ne jako civilisté .A měli by si všichni ty chytráci který zase melou hovadiny uvědomit že třeba i zrovna tenhle chlap nezemřel pro nic.Pri tom všem co se teď děje .Stačí málo a mi všichni v civilu budeme rádi za každýho vojáka kterého potkáme válka od nás není zas tak daleko.

 20. Zdeněk Hejl Zdeněk Hejl 18. 6. 2024

  Nehody se bouhužel stávají. Nehořší jsou ty, kde se přichází o život a zdraví. Nezbývá než podpořit pozůstalé vojáka, provést důkladný rozbor události a snažit se eliminovat možnosti, aby se něco podobného neopakovalo.

  • Stanislav Stanislav 18. 6. 2024

   Žádný rozbor nevyřeší vraždu. Eliminovat vraha, to je řešení !!!
   A krvavá džejn je toho jasným důkazem. Čím dýl ta semetrika bude v politice, tím bude ČR blíže k totální likvidaci a jadernému vyhubení !!! Těch provokací na Rusko už bylo dost, ale jak se zdá, havloidním fašistickým esesáckým gestapáckým páničkům je to pořád málo………….

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.