Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: NoName_13 (Pixabay)

Pokrytectví? Okamura i Konečná proti EU, ale kandidáty do euro voleb posílají

Nějak se tím netají, a dokonce jde o jeden ze stěžejních bodů v jejich volebních programech. Vystoupit z EU.

Nebo se minimálně pokusit o vyhlášení referenda o tom, zda vystoupit z Evropské unie nebo v ní setrvat. Jenže pak nechápu, proč SPD vysílá své kandidáty do evropských voleb. Proč chce mít své zastoupení v instituci, kterou svým způsobem neuznává a napadá ji?

Podobné otázky se vynořují i v souvislosti s Kateřinou Konečnou. Také komunistická strana má ve svém programu návrh na vystoupení z EU, případně vyhlášení referenda. Jediné, co se nedočtete je, co komunistům na samotné Evropské unii vlastně vadí.

To SPD je v tomto smyslu čitelnější, ačkoli to schovává za nic neříkající prohlášení typu „Konec diktátu Bruselu“ apod.

V tomto ohledu se nabízí dvě možné odpovědi. Jednak jde o velmi dobře placená místa anebo to s tím vystoupením z Evropské unie nebude zas tak horké, čemuž by odpovídalo i to, že o případném vystoupení z evropského společenství chtějí nechat rozhodnout občany.

Pokud by si totiž občané sami rozhodli o tom, že v EU nechtějí nadále setrvávat, měly by obě strany čisté ruce a svým občanům, jakmile by se projevily důsledky takového rozhodnutí, bez jakéhokoli váhání sdělit, že to oni sami si rozhodli a mohly tak ze sebe sejmout tíhu odpovědnosti.

Platy europoslanců začínají na zhruba 191 tisíci korunách. To je ovšem jen základní plat. Ten se nadále navyšuje například o cestovní náhrady, příspěvek na všeobecné výdaje apod. Díky tomu se příjem Europoslanců výrazně navyšuje a podle zjištění serveru kverulant.cz jde mnohdy o náhrady pohybující se i v jednotkách miliónů korun.

Další zajímavostí je, že poslanci Evropského parlamentu nemůžou jít do důchodu později než v 63 letech. Je to sice maličkost, ale v době, kdy se obecně v Evropě zvedá věk odchodu do důchodu, je to minimálně k zamyšlení.

Co je tedy tou největší inspirací stran, když sestavují volební kandidátku do instituce, kterou z principu neuznávají?

Je možné, že jde jen čistě o pokrytecká prohlášení směrem k EU. Možná že jsou hlavním důvodem finance, které jsou v tomto případě skutečně štědré. Je také možné, že jde o kombinaci obou faktorů.

Použité zdroje:

Kverulant.org – Jak pilně chodí europoslanci do práce a kolik za to berou?

Seznam Zprávy – Přehledně: Souboj o 21 křesel. Kdo kandiduje do europarlamentu?

Oficiální stránky KSČM

Oficiální stránky SPD – Tomio Okamura: Pryč z EU

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.