Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Oficiální stránky Kateřiny Konečné

Pohřbí Kateřina Konečná definitivně komunistickou stranu?

Do eurovoleb kandiduje předesdkyně KSČM za koalici Stačilo. V podcastu deníku Echo24 nevyloučila ani možnost, že v případě úspěchu by mohlo dojít k zániku komunistické strany.

Komentář – Že bychom se konečně dostali po 35 letech k tomu, aby komunistická strana vyklidila politické pole? Vzhledem k její minulosti je až s podivem, že tato varianta je reálná až nyní. Kateřina Konečná totiž zcela nevyloučila možnost, že pokud by nově vytvořená koalice Stačilo byla v evropských volbách úspěšná, pokračovat raději v nově založeném politickém spolku v případě parlamentních voleb.

Jako by snad i tato mladá dáma konečně pochopila, že komunistická strana jednoduše nepřitahuje. Alespoň ne tolik, aby ji to umožnilo vrátit se plnohodnotně do křesel poslanecké sněmovny. Je to totiž složité. O levicově smýšlející voliče se tu přetahuje mnoho politických stran, kde každá má ambice prorazit do parlamentu.

Předsedkyně KSČM si zřejmě dobře uvědomuje, že těžko může konkurovat stranám jako je ANO nebo SPD a je pro ni příhodnější spojit se v koalici se stranami, které jsou na tom s vyhlídkami na úspěch velmi podobně.

Já se však obávám, že ani toto stačit nebude. Když se totiž podívám na programovou nabídku nově vzniklé koalice, říkám si, na jaké voliče míří? Svůj volební program se naží postavit na vlně vlastenectví, ale nějak se nemohu ubránit dojmu, že vlastenectví a komunistická strana nejde tak nějak moc dohromady.

Nebudu se podrobně rozepisovat o jednotlivých bodech programu koalice Stačilo, ale jen an okraj se pozastavím na jedním bodem, který mě skutečně zaujal. Ne náhodou se jedná hned o první bod, který nese název: Předpokladem spolupráce je mír. Nelze jistě než nesouhlasit. Jenže Kateřina Konečná, stejně jako Tomio Okamura nebo Andrej Babiš žijí v domění, že konec podpory Ukrajiny znamená zákonitě mír.

Bylo by hezké, kdyby to bylo tak jednoduché. Kdybych věděl, že dokážou urychleně ukončit jakýkoli válečný konflikt, jak se snaží prezentovat, můj hlas by měli jistý. Zajímavá je také zmínka o podpoře vzniku vlastního zbrojního průmyslu. Tato teze ve mně skutečně vyvolává úsměv. To jako že bysme bývalá JZD přestavěli na montovny moderních stíhaček?

Při pohledu na další body programového prohlášení se nedokážu ubránit dojmu, že komunistická strana tu s námi bohužel ještě nějakou chvíli bude. Škoda.

Zdroj: stacilo.cz, Echo podcasty

Jeden komentář

  1. pavel pavel 14. 5. 2024

    To spíš se pohřbí TOP KDU než strana vynikajicí pravdomluvné Kateřiny která vstoupí do sněmovny toho se zrudy zrádci zaprodanci,org zločin,kmotru bojí nejvíc. Pošahaný pisálku kolik má Kateřina procent kolik zrudy kolaboranti KDU TOP

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.