Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Creative Commons (CC BY 4.0)

Petr Fiala začal s kampaní do evropských voleb. Trochu pozdě a hlavně nudně

Už jsem si začínal myslet, že vládní strany snad ani s nějakou kampaní do voleb nepřijdou. Přišly, ale pozdě a způsobem, který nezaujme.

Kdekdo by si při sledování nového spotu, ve kterém se premiér Petr Fiala snaží nalákat voliče k volbám do Evropského parlamentu, mohl pomyslet, že vládní strany volby vlastně ani moc nezajímají. Předseda vlády v něm totiž vystupuje tak klidně, že máte po pěti vteřinách potřebu si jít udělat kávu, abyste vydrželi bdělí po zbytek spotu.

Je mi jasné, že ne každý má ten dar, aby veřejné výstupy dokázal trochu oživit a tím i zaujmout. Ale proboha, nešlo by to aspoň trošičku? Nešlo by si pro tak důležitá sdělení najmout úspěšnou marketingovou agenturu, která by dokázala zpracovat volební spoty způsobem, který nebude agresivní, ale potenciální voliče dokáže oslovit?

V tomto případě k nám totiž premiér promlouvá jazykem uspávače hadů a není ani moc těžké přeslechnout, koho do voleb jako hlavního kandidáta prosazuje. Jedná se o Alexandra Vondru. Jenže premiér o něm promlouvá způsobem, jako by se nám snažil odvyprávět pohádku na dobrou noc. A věřte mi, že usnout u tohoto projevu nebudete mít velký problém. Možná by někomu mohlo pomoci vzít tento spot, nahrát jej do nekonečné smyčky a použít jej v případě, že má problémy s usínáním. Jednoznačně by ušetřil za medikamenty.

Evropské volby jsou tu za dva týdny a mám pocit, že vláda Petra Fialy v tomto směru vážně zaspala. Načasování předvolební kampaně mi ve chvíli, kdy ostatní politická uskupení masírují český lid již dlouhé týdny, přijde neskutečně opožděné. Koho chtějí přesvědčovat takhle krátce před volbami a ještě za pomoci těchto spotů?

Kdo má v plánu jít k evropským volbám, má již zřejmě dávno vybráno. Podle mě už se v tuhle dobu hraje jen o pár hlasů nerozhodnutých voličů. Jenže na ty se musí trochu jinak. Určitě ne tak, že je místo zaujetí svým jasným postojem raději uspím. Ačkoli i to může být taktika. Spící volič k volbám jistě nezavítá. Na druhou stranu to může mít i opačný efekt, kdy podobný výstup premiéra bude mít za následek procitnutí v tom směru, že někoho takového snad ani volit nechci.

Alexandra Vondru považuji za jednoho z nejvýznamnějších politiků polistopadové éry, ale obávám se, že dveře do Evropského parlamentu mu před nosem zavřel sám předseda vlády Petr Fiala.

Zdroj: Sociální síť X

Jeden komentář

  1. Miroslav Drápal Miroslav Drápal 23. 5. 2024

    Dobrý den,
    no jak se říká co dodati,že….. když pan Fiala jen tzv hezky mluví ale činy nikde a co sliboval neplní a ani se neumí omluviti, že své sliby překroutili,že viz nezvýšíme daně, nebudeme trestati své občany za to že si pořídili bydlení…. a jeho odpověď v Blesku jen opět hezká slova a výmluvy ale chlapská omluva nikde…. takže příště už je nevolím a to asi už nikdy…. s pozdravem Drápal

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.