Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Creative Commons (CC BY 4.0)

Pane premiére, bylo skutečně nutné klesnout na úroveň Babiše?

Petr Fiala se snaží vysvětlit, že zvolenou antikampaní pouze chtěli poukázat na nebezpečí, které se pojí s politikou hnutí ANO. Bylo to však skutečně nutné?

Komentář – Stalo se to pouze jednou, kdy podle premiérových slov jakýmsi způsobem zaútočil na samotné hnutí Andreje Babiše. Já se však nemůžu ubránit otázce, jestli bylo potřeba se snížit na úroveň rétoriky, kterou volí přední představitelé nejsilnější opoziční strany. Ať se nám to předseda vlády snaží vysvětlovat sebe víc, stále mi na jazyku zůstavá jistá pachuť toho, že se jedná o jakýsi krátkozraký typ pomsty.

Vždy jsem měl za to, že právě vláda pod vedením Petra Fialy chce dělat slušnou a konstruktivní politiku, na což sám rád předseda ODS upozorňuje. To je právě důvod, proč mi tohle mi do ní jednoduše nepasuje. A nepomáhá ani vyjádření, že se to stalo pouze jednou a že se jedná o reakci na neustálé útoky opozičních představitelů, které jsou mnohdy skutečně za hranou.

Jenže i když se to stalo pouze jednou, je to špatně. Naše společnost je totiž natolik rozpolcená, že podobně vedené kampaně pouze zasévají další zrnka nenávisti. Takhle slušná politika nevypadá. Slušná politika má společnost ozdravovat a že ozdravnou kůru potřebuje, to je zcela bez debat. Co nenávist ve společnosti může ve výsledku způsobit, to jsme všichni mohli sledovat během včerejška ve všech sdělovacích prostředcích, kde hlavním tématem dne byl atentát na slovenského předsedu vlády.

Netvrdím, že naše společnost je rozpolcená tak, jak je to u našich východních sousedů, ale bojím se, že máme díky politikům nakročeno spíše podobným směrem než opačným. A podíl viny na tom nesou jak vládní, tak i opoziční politici.

Je nejvyšší čas naši společnost začít ozdravovat dřív, než bude pozdě. Pak už nebude prostor se vymlouvat na to, že onu antikampaň vlastně nikdo ani nemyslel moc vážně. A na ozdravení společnosti se předně musí podílet právě vláda Petra Fialy, ta je totiž aktuálně u moci. Může se řídit právě slovy premiéra, který chce dělat slušnou a konstruktivní politiku. Zatím jim to totiž moc nejde.

Zdroj: CNN Prima News – Co na to premiér?, iRozhlas.cz

Komentáře: 17

 1. PAVEL PAVEL 17. 5. 2024

  Fiale neklesl na uroven Babiše je chytrý,něco dokázal,umí,pracovitý Fiala propad na dno sraček WC nádraží lže,lže,kampelička,neziskovka Barma,neustále zabořený v ryti UKR USA EU NATO ua naše miliardy to neni premier jen usmívajicí se debílek na urovni Gréty ! když mu dojdou argumenty za vše muže Babiš,proruský živlové,populisté, a bože lže a lže je to nejhorší imitace promiera od r 48

  • Martin H. Martin H. 17. 5. 2024

   Babiš má na svědomí životy 40 000 Čechů a rekordní zadlužení země! Pan prosefor Fiala je náš nejlepší premier všech dob!

   • Eva Psohlavcová Eva Psohlavcová 17. 5. 2024

    Lidé umírali a co pro ně udělala tehdejší opozice v čele s ODS, TOPkou, KDU-Čsl, STANem a Piráty.

   • Pepa Pepa 17. 5. 2024

    Dej si studený obklad. Třeba to zabere na rozjasnění mysli. Fiala je ten nejhorší premiér, kterého jsem za svůj život zažil. On a jeho poskoci nemít Babiše ,tak se ani celá pětikolka nev…re.

   • Jirka Jirka 17. 5. 2024

    Chápu že chovanci v Bohnicích budou Fialu chvalit

   • Jiří Ptačník Jiří Ptačník 18. 5. 2024

    Jsi blázen a prodanec pětikolky tak se nastěhuj k Fialoví a nezapomeň si vzít s sebou Jurečku.

   • Ivo Krejčí Ivo Krejčí 18. 5. 2024

    Jak můžete říct takovou kravinu ??? Babis podle Vás chodil po ulici a nazemřelé stříkal Kovida ?????? Vzpamatuj se holka !!!!!!!

  • jana Doile jana Doile 18. 5. 2024

   To jsou samá hovna, hrabe ti, umíte jen lhát a rozeštvávat společnost,. VOLÍME ANO, A VY SE POSER….E

  • František Vrábel František Vrábel 18. 5. 2024

   Pane Pavle, divím se, že vám to nesmazali? Asi s vámi spousta lidí souhlasí? Chtělo to však jemněší slova!

 2. Martin H. Martin H. 17. 5. 2024

  Na úroven Andreje Babiše klesnout nelze. Nic horšího, než Babiš ve světě totiž neexistuje. Na Letné jsme to nahlas řekli.

  • Eva Psohlavcová Eva Psohlavcová 17. 5. 2024

   To myslíte akci MICHPRDů? A kde je jim konec? Peníze fuč, představitelé zapomenuti a sláva polní tráva.

  • Jirka Jirka 17. 5. 2024

   To by jsi se divil. Existuje. Třeba Martin H.

 3. Martin H. Martin H. 17. 5. 2024

  Babiš má na svědomí životy 40 000 Čechů a rekordní zadlužení země! Pan prosefor Fiala je náš nejlepší premier všech dob!

  • Jitka Khasová Jitka Khasová 17. 5. 2024

   opakovaná lež se v pravdu nepromění

 4. Jiří Vít Jiří Vít 18. 5. 2024

  Ne,nestalo se to pouze jednou !!!!! Už v minulých volbách byl Babiš na fotografiích s Putinem na bilbordech !!!

 5. Milan Sedláček Milan Sedláček 18. 5. 2024

  Nechápu jak se mohou lidé ještě dnes zajímat o takového lháře a podvodníka, utrácet svůj čas, nervy, napínat mozek a kazit si náladu, ten člověk zato ani nestojí, je schopen všechny kolem sebe jenom zneužívat a využívat ve svůj prospěch a je mu jedno za jakou cenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.