Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Burakaslan (Pixabay)

Migrační pakt odhaluje neschopnost vlády srozumitelně komunikovat

Vít Rakušan lže a kryje ho premiér Fiala. Toto nařčení asi nejvíce rezonuje s tématem přijetí migračního paktu.

A je to právě téma migrace, kde se ukazuje onen největší problém současné vlády. Neschopnost srozumitelně vysvětlovat svým občanům kroky, které činí. A je jedno, zda jde o migrační pakt nebo cokoli jiného. S tímto problémem se vláda potýká od svého nástupu.

Nelze říct, že by chyběla snaha, ale je smutné, že se z celé vlády najde pouze jeden jediný člověk, který se snaží zodpovídat na otázky týkající se migračního paktu o emigraci. Jenže v případě Víta Rakušana to působí spíše jako snaha o to, odvést pozornost od skutečnosti, zda tedy byla vykomunikována výjimka pro Česko, či nikoli.

Samotná snaha ministra vnitra ovšem stačit nemůže, jelikož opozice se tohoto tématu drží skutečně pevně. Jenže politické hnutí, jako je SPD nebo ANO tu není týden nebo dva. Je tu natolik dlouho, aby bylo jasné, že právě toto je téma, kterého se opozice bude držet a bude chtít poukázat na potencionální chyby, které vláda v tomto směru udělala.

A to je právě ta chvíle, kdy vláda má udělat maximum pro to, aby své občany uklidnila a dokázala jim srozumitelně vysvětlit, proč takové kroky činí nebo proč právě s migračním paktem souhlasila tak, jak byl nakonec přijat.

Jenže od premiéra Petra Fialy jsem nezaregistroval například zvýšenou činnost na sociálních sítích, kde je opozice nejaktivnější. Jediné, čeho jsme se dočkali je to, že jak Rakušan, tak Fiala považují téma migračního paktu zbytečně za zpolitizované a že útoky opozice jsou neoprávněné.

Jenže ono nelze jen dokola poukazovat na onu zlou opozici. Opozice tu je od toho, aby poukázala právě na problematická témata, ať už tím opozice sleduje skutečný zájem občanů, nebo svůj. A ve výsledku je úplně jedno, jestli kritika pochází z politického tábora hnutí ANO nebo SPD.

Jestli občané mají z něčeho skutečnou obavu, tak je to právě migrace ze třetích zemí. A pokud mají obyvatelé země, které vládnu, z něčeho strach, měla by vláda vynaložit dostatečné úsilí k tomu, aby tento strach maximálně eliminovala.

K tomu by měla sloužit ona srozumitelná a aktivní komunikace. Vysvětlovat a vysvětlovat. To je prostý fakt. Jenže to se vládě Petra Fialy dlouhodobě nedaří a neutichající diskuse kolem migračního paktu tento fakt posilňuje.

Použité zdroje:

Novinky.czKalousek: Fiala a Rakušan o migračním paktu lžou

Echo24.czVýjimka pro Česko, kterou nikdo neviděl. Rakušan trvá na tom, že ji v migračním paktu dojednal

ČTKFiala: Kolem migračního paktu se objevuje řada lží, opozice straší lidi

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.