Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: SpitzW (Creative Commons)

Jak malí Jardové. Havlíček se hádá s Novotným, kdo je větší primitiv

Havlíček kritizuje premiéra Fialu a obviňuje starostu Novotného z primitivismu. Slovní přestřelka plná osobních útoků připomíná dětskou hádku na školním dvoře, zatímco skutečné problémy země zůstávají opomíjeny.

A je to tu zase. Politická scéna se třese pod náporem další slovní přestřelky. Kdo sleduje dění na sítích pravidelně, tak ho ani nepřekvapí, že jde opět o spor mezi Karlem Havlíčkem a starostou Řeporyjí Pavlem Novotným. Vše začalo kritickým komentářem Havlíčka na adresu premiéra Petra Fialy, kterému neváhal předhodit už asi po sté Novotného, kterého dlouhodobě označuje za primitiva. Je to staré známé téma, které se objevuje s železnou pravidelností, ale i tentokrát přibylo pár nových šťavnatých detailů.

Havlíček se v tomto případě pustil do ostré kritiky premiéra, kterého se nepřímo ptá, jak chce zvládnout hybridní válku s Ruskem. „Jak můžete zastavit hybridní válku, když si neporadíte s jedním primitivem ve své vlastní straně?“ ptá se premiér stínové vlády Havlíček. Jistě, jedná se přesně o ten typ rétoriky, který baví diváky a hlavně voliče hnutí ANO, ale ať chceme nebo ne, zanechává za sebou pocit trapnosti a neprofesionality.

Na druhé straně barikády stojí Pavel Novotný, který se neváhá bránit a odpovídá stejně ostře. I když v tomto případě je třeba podotknut, že tentokrát se ve své rétorice starosta Řeporyjí drží dost zkrátka. Jeho reakce na Havlíčkův výpad byla stejně pestrá a přinesla do celé záležitosti další vrstvu ironie a sarkasmu. „Chlapče, primitiva připomínáš poslední dobou v té videotvorbě ty, nezlob se, píši to bez ironie,“ napsal Novotný. Ačkoliv se snaží udržet si ve svém vyjádření kamennou tvář, je zřejmé, že se ho Havlíčkova slova dotkla.

Z mého pohledu se oba politici, a to dlouhodobě, chovají jako malí Jardové. Tato hádka je jen další ukázkou toho, jak se politický diskurz v Česku často stává pouhou fraškou, kde místo konstruktivní debaty vidíme jen osobní útoky a urážky.

Zatímco se tito dva politici hádají, zbytek země se musí potýkat s reálnými problémy, které vyžadují skutečná řešení. Bohužel, místo aby se naši politici soustředili na důležité otázky, utápějí se v osobních sporech a zbytečných hádkách. U Novotného je to tak nějak jedno, ale u Havlíčka je to zarážející i z toho pohledu, že by měl v případě úspěšných voleb nahradit Petra Fialu v premiérském křesle.

Ono je totiž velmi snadné se pousmát nad celou touto situací a brát ji jako další komediální epizodu v nekonečném seriálu české politiky. Ale je důležité si uvědomit, že každá taková hádka snižuje důvěryhodnost našich politických představitelů a odvádí pozornost od skutečných problémů, které je třeba řešit.

Takže co bude dál? Budeme svědky dalších slovních přestřelek a urážek, nebo se pan Havlíček a jim podobní konečně vzchopí a začnou se chovat jako dospělí lidé, kteří jsou tu od toho, aby vedli a chránili naši zemi?

Zdroj: Sociální síť X

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.