Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: David Sedlecký (wikimedia commons CC BY-SA 4.0)

I premiér Fiala potřebuje svého Gudase. Proto Pavla Novotného nikdy neodvolá

ODS si Pavla Novotného drží jako svůj trumf v rukávu, když je potřeba ostřejší tón. Stejně jako naši zlatí hoši spoléhali na pověst Radka Gudase, i premiér Fiala spoléhá na Novotného, že v pravý čas vycení tesáky.

Na politiku je dobré občas pohlížet jako na sport. Jsou totiž chvíle, kdy je potřeba nasadit někoho s ostrými lokty. Pavel Novotný se v ODS již dlouho profiluje jako ten zlý muž, který v nejvhodnější okamžik odvede nepopulární černou práci. Jeho drsné a často kontroverzní výroky přitahují pozornost jak médií, tak i veřejnosti, což ODS, v čele s premiérem Petrem Fialou, dává výhodu ve chvílích, kdy je potřeba dát nějakému tématu větší váhu.

Petr Fiala chce za každou cenu navenek vystupovat jako klidný a rozvážný politik. Je potřeba na to pohlížet tak, že právě na tomto staví svou politickou kariéru, kdy chce být oním protipólem Andreje Babiše. Právě tento způsob prezentace kontrastuje s přístupem předsedy hnutí ANO, který má naopak image založenou na tom, že on je jedním z lidu. Aby Fiala mohl nabídnout voličům protipól, potřebuje někoho, kdo se postará o černou práci. Právě v této roli exceluje Pavel Novotný, který svými provokativními výroky zajišťuje, že ODS zůstává v centru pozornosti.

Novotného historie v bulváru mu dala nesmírně důležitý nástroj. Schopnost rozumět tomu, co čtenáři a voliči chtějí vidět a slyšet. Jako starosta Řeporyjí se ukázal jako efektivní a viditelný politik, který nejen mluví, ale i koná. Jeho metody, i když často na hraně, přinášejí výsledky, což je něco, co vedení ODS nemůže ignorovat. A to je ten důvod, že ho nikdy neodvolá, ačkoli se spekulovalo o tom, že se tak stane po evropských volbách.

Stejně jako hokejový trenér se nezbaví dobrovolně obránce, který u útočníků budí potřebný respekt, tak ani Petr Fiala se dobrovolně nevzdá svého věrného, i když zlého psa. V obou případech jde o důležitou a neoddělitelnou součást úspěšného týmu.

Je pravda, že poslední skandály, včetně nevhodných komentářů směrem k rodině Slováčkových, vzbudily velkou vlnu kritiky i uvnitř strany. Přesto, v rozhodujícím momentu, ODS Novotného nevyloučila. Proč? Protože právě ona drsná, ale efektivní komunikace a schopnost přežít mediální bouře jsou pro stranu jednoznačně cenným aktivem.

Petr Fiala, sám klidný a rozvážný politik, potřebuje vedle sebe někoho, kdo dokáže říci věci nahlas a bez obalu. Novotný je pro Fialu tím, čím byl Radko Gudas pro náš zlatý hokejový tým. V obou případech jde o hráče, kteří nejsou oblíbení u soupeřů, ale jejichž přítomnost na ledě, nebo v politické aréně, je v jistých momentech naprosto klíčová.

Důkazem je také poslední komentář na sociální síti X, ve kterém se velmi nevybíravým tónem Pavel Novotný opřel do europoslankyně Kateřiny Konečné.

I když se Novotný svými výroky často pohybuje na tenkém ledě, jeho schopnost přitáhnout pozornost a vyvolat diskusi je nepopiratelná. A v politickém boji, stejně jako ve sportu, jsou tyto schopnosti jednoduše neocenitelné.

Zdroj: Medium.cz a sociální síť X

Komentáře: 5

 1. Jaroslav Beránek Jaroslav Beránek 12. 6. 2024

  Dobrý den pane Skopec. Přečetl jsem si o morálním dnu pana Dostála a pak – v rámci objektivity – o „Gudasovi“ ODS Novotném a jeho v podstatě přínosném (byť poněkud drsnějším) komentování okolního dění. Taky jsem hledal ony slibované prvky originality a neotřelých pohledů,jakož i seriózní práce s fakty a nějak se mi nedařilo.
  Vězte však ,že vás i vaše InfoPuls nebudou mít třeba ve Fóru 24 ,což je obdobný progresivistický plátek jako vy , nebudou mít rádi , protože slimáků přibývá leč kapustičky nikoli. A podíváte-li se na jejich webu na to vytrvalé, zoufalé škemrání o peníze, pochopíte proč. Co dodat závěrem. Dosadíte-li k textu P Novotného jako adresáta místo paní Konečné váš web , bude to asi trošku drsnější ale velmi trefné zhodnocení vašeho úsilí.

 2. Josef Oplt Josef Oplt 12. 6. 2024

  Tenhle Novotný do ODS rozhodně patří. Vylučovat ho by bylo pokrytecké.

 3. Pavel Kuba Pavel Kuba 13. 6. 2024

  srovnávat Novotného ke Gudasovi považuji za zoufalost a hloupost. Gudas byl přínosem pro český tým, jestli Novotný je přínosem pro tým ODS nevím. Asi ano – Vrána k vráně sedá, asociál asociála si hledá.

 4. Marie Marie 14. 6. 2024

  Pavel Novotný je zrcadlem ODS.

 5. A.Baloun A.Baloun 14. 6. 2024

  Jak řekl sám Novotný: on je obraz ODS a ODS je obrazem jeho. ODS sama sebe nevyloučí.
  Ostatně nevyloučí ani nikoho z pětikoalice. Ani Rakušana. I on je vlastně symbol této vlády.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.