Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Creative Commons (CC BY 4.0)

Hokejové MS jako levné PR pro politiky. Nakonec nechyběl i premiér Fiala

Dlouho to vypadalo, že domácí šampionát nechává premiéra Petra Fialu chladným. Ale nakonec i on přispěchal se svým příspěvkem.

Mé dnešní odhodlání nadobro zavřít sociální síť X bylo téměř neodolatelné. Kdykoli jsem na ní totiž zavítal, vždy na mě vyskočila fotografie s nějakým politikem, který má potřebu nám připomenout, že v Praze a Ostravě aktuálně probíhá Mistrovství světa v ledním hokeji. Jako bychom to snad sami nevěděli, když celá země šampionátem žije už minimálně od doby, kdy bylo pořadatelství přiklepnuto právě České republice.

Kdo sledoval zahajovací zápas naší reprezentace, jistě by svědkem osobní účasti prezidenta Petra Pavla, který zápas s Finskem sledoval z VIP salónku se svou manželkou Evou. Ačkoli nejdřív to vypadalo, že přání mnoha úspěchů našim hokejistům popřeje pouze z velkoplošné obrazovky, kde se objevil před úvodním buly. Později si jej však našly také televizní kamery a o jeho přítomnosti jsme se tak dozvěděli také z obrazovek televizních.

Musím se však vrátit k dění na sociální síti X. Mnozí politici totiž pojali domácí šampionát jako možnost, jak si udělat levné PR a přesvědčit nás všechny, kdo z nich je tím největším fanouškem české hokejové reprezentace.

Jako první, k mé velké nelibosti, na mě vyskočila fotografie Andreje Babiše, který se na šampionát vydal s manželkou Monikou. Vypadá to, že po oznámení rozchodu zůstávají dobrými přáteli. Jen z přiložené fotografie to spíše vypadá, že Monika vzala Andreje na jiný zápas než by si on sám přál, jelikož z výrazu předsedy hnutí ANO vyzařuje jakési zklamání, že nesledují utkání slovenské reprezentace.

Na zápas vyrazila také předsedkyně poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Nutno podotknout, že její marketingový tým odvedl skutečně dobrou práci, jelikož jí to na přiložené momentce skutečně sluší. Ta svůj příspěvek pojala také jako poděkování Dominikovi Haškovi za darovaný dres české reprezentace.

Sociální síť X postupně plnily desítky fotek politiků s přáním českým hokejistům. Jen premiér Petr Fiala stále zůstával pozadu. Ale nakonec jsem se přeci jen dočkal.

Samotný premiér je pravděpodobně pracovně zcela zaneprázdněn, jelikož jeho příspěvek byl pořízen úplně někde jinde, než v O2 aréně. I on popřál našim hokejistům mnoho štěstí v turnaji a pochlubil se podepsaným pukem od Davida Pastrňáka a Pavla Zachy, který obdržel při své návštěvě Spojených států. Během té navštívil hokejový zápas bostonských medvědů, kteří aktuálně bojují ve druhém kole play off zámořské NHL.

Doufejme, že zítra už bude otevření sociální sítě X méně riskantní záležitostí, a já se nebudu muset rychle prodírat příspěvky, abych našel něco jiného než fotky politiků a jejich přání pro naše hokejisty.

Zdroj: Sociální síť X

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.