Stisknutím "Enter" přejdete na obsah

Hnutí ANO jde jen o nynější důchodce

Na těch budoucích jim naopak nezáleží vůbec. Důkazem jest způsob, jakým hodilo vidle do jednání o důchodové reformě.

Jestli někdo potřeboval jasný důkaz o tom, že této nejsilnější opoziční straně jde pouze a jen o hlasy, a to hlavně z řad nynějších seniorů, tak nyní jim takový důkaz hnutí ANO předložilo na zlatém podnose. Jednání o důchodové reformě zrušilo se zdůvodněním, že vládě nebude dělat stafáž.

Údajně mají své know-how, jak provést důchodovou reformu. Jenže v tomto případě jakékoli důkazy chybí. I jen úryvek nějakého návrhu, na který by se mohl prezident Petr Pavel podívat. Prostě nic. Negativně odpovědělo také na apel novinářů, kteří chtěli aspoň část návrhů předložit k posouzení veřejnosti.

To, že jim vůbec nejde o budoucnost lidí, kteří do důchodu půjdou za dvacet, třicet let, svědčí i vyjádření Aleny Schillerové a Karla Havlíčka. Když vysvětlovali postoj hnutí ANO a důvody své neúčasti na jednání, zcela jednoznačně hovořili o tom, že v případě, že se dostanou zpět do vlády, okamžitě vrátí valorizační mechanismus do takové podoby, jaký platil před přijatou novelou na jaře minulého roku.

To byla jediná věc, kterou představitelé hnutí ANO označili za svou prioritu. Ohledně dalších bodů důchodové reformy předkládané vládou Petra Fialy, jako je třeba navýšení věku odchodu do důchodu zase tak jednoznačná odpověď není. Na jednotlivé body, které si vláda v rámci důchodové reformy prosadí, ačkoli se o pořádnou reformu nejedná, si chtějí nejdříve prostudovat a případně zrevidovat.

Je pravda, že s tím zvýšením věku odchodu do důchodu je to poněkud zamotané. Ještě v době, kdy byl předseda hnutí na dovolené, potvrdil prezident Petr Pavel po jednání na Hradě se zástupci vlády i opozice, že právě na tomto bodu se všechny strany shodly v tom smyslu, že jej bude skutečně třeba v budoucnu navýšit. Jenže jakmile se Babiš vrátil z dovolené, toto vyjádření okamžitě hnutí dementovalo a svá slova zpět vzala také Alena Schillerová.

Je jasné, že hnutí ANO maximálně vyhovuje to, že onu důchodovou reformu nemusí řešit právě oni. Že to udělá někdo za ní. Hlavním důvodem je totiž to, že se jedná o velmi citlivé téma, které pro vládu, která učiní potřebné kroky v tomto směru, to bude zcela jistě znamenat ztrátu bodů.

Považuji ovšem toto jednání za pokrytecké a doufám, že až bude chtít hnutí ANO opět obstruovat ve sněmovně z toho důvodu, že s nimi nikdo nekomunikuje, bude jim tento krok dostatečně připomenut.

Těžko se totiž komunikuje s někým, kdo o žádnou komunikaci ani nestojí.

Použité zdroje:

iRozhlas.cz – Věk odchodu do důchodu se bude muset zvyšovat, shodli se zástupci vlády a opozice u prezidenta

Forum24.cz – Důchodová reforma hnutí ANO, jakou svět neviděl

Seznam Zprávy – Odmítáme předat své know-how, zrušilo ANO schůzi k důchodům. Pavel je zklamaný

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.