Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Eva Kovaříková (Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International )

Hnutí ANO chce další mimořádnou schůzi sněmovny. Nevadí, daňoví poplatníci jistě rádi zaplatí

Alena Schillerová se nám svěřila, že migrační pakt je natolik závažná věc, že si zaslouží svolání další mimořádné schůze sněmovny.

Komentář – Během této schůze by se údajně měli zpovídat premiér Petr Fiala a ministr vnitra Vít Rakušan z přijetí migračního paktu. To by jistě bylo záslužné, jenže ne v případě, kdy nejsem jediný, komu připadá, že sněmovna letos pořádá více mimořádných schůzí než těch běžných.

Na svolání mimořádné schůze má opozice zcela jistě právo. Vadí mi však, že je toto právo používáno, a nebojím se říct zneužíváno až příliš často k běžné politické debatě. Nemáme snad k dispozici jiné nástroje, jak poukázat na problém, který se opozici z různých důvodů nelíbí? V tomto případě v tom totiž vidím pouze snahu o získání politických bodů. Mimořádná schůze sněmovny totiž může na neznalého působit dojmem, že jde skutečně o něco mimořádného a vážného.

Mimořádná schůze se má už z principu svolávat skutečně jen mimořádně. Proto to má i ve svém názvu, aby to bylo jasné i těm méně smýšlejícím.

Jenže ono se to tak dobře prezentuje na sociálních sítích. Rozhodně to zní dramatičtěji, než kdyby Alena Schillerová zveřejnila post v tom smyslu, že chce od ministra vnitra slyšet detaily ohledně diskutovaného migračního paktu. Ne, bývalá ministryně financí je žena rázovitá a musí to vypadat, že si umí bouchnout do stolu. Bojuje přece za naše lidi.

Ale abych nebyl tendenční, sluší se dodat, že možnost svolání mimořádné schůze sněmovny ráda využívá také vládní koalice. Připadá mi, jako by si politici neuvědomovali, že každá taková schůze navíc stojí daňové poplatníky miliony korun. V době, kdy je státní rozpočet napjatý, jak kšandy, mi to přijde jako neúcta ke všem občanům České republiky.

Nebylo by od věci, kdyby se politici napříč spektrem drželi skutečného smyslu mimořádné schůze a nepoužívali jí jako nástroj k ovlivňování veřejného mínění.

Zdroj: Blesk.cz a Novinky.cz

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.