Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Oficiální stránky hnutí STAN

Hlavní cenu za Stand-up komedii získává Vít Rakušan

Ne každý to na první pohled rozpoznal, ale po zhlédnutí posledního průzkumu volebních preferencí mi bylo jasné, že Vít Rakušan si připravuje půdu pro svou novou kariéru.

Proč si vybral právě stand-up komedii, je pro mě osobně skutečnou záhadou, ale jeho schopnost interakce s publikem je skutečně působivá. Jestli něco u této formy „herectví“ totiž vážně potřebujete, tak je to zápal a umění vložit energii do svých slov. Další charakteristikou úspěšného komika je zvládnout interakci s diváky. Pokud publikum nespolupracuje, veškerá snaha je marná.

Musím však říct, že tuto roli má ministr vnitra zmáknutou skutečně skvěle. Když se totiž pozorně podíváme na místa, kam míří jeho šou, musí být každému jasné, že právě na těchto místech bude publikum skutečně živoucí. Sokolov, Karviná a příští týden Most. Jednoznačně se jedná o skutečný výkvět naší společnosti.

Zastavme se u jeho příštího vystoupení, které se bude konat příší týden v Mostě. Zarazil jsem se totiž nad výběrem místa. Ze všech reprezentativních míst, které město nabízí, si Rakušan vybral restauraci Severka. Proboha proč? A pak jsem na to přišel. Je to strach z inteligentního publika. To totiž do tohoto podniku skutečně zavítá jen horko těžko.

Ve skutečnosti je to docela prosté. Ministr Rakušan má naučené nějaké fráze a jakákoli odbočka z předem očekávaných dotazů ho dostává do úzkých a vyzrazuje věci, o kterých neví možná ani jeho vlastní manželka. Po zveřejnění promo videa, které sloužilo jako trailer k jeho stand-up vystoupení, se defacto přiznal k tomu, že on i ostatní vládní politici to, co dosud udělali, je špatně.

V Sokolově jsme se při vystoupení dozvěděli dokonce i to, že vláda chystá zestátnění ČEZu. Jak je vidět, improvizace se ministrovi moc nedaří a obávám se, že pokud by čelil v masivnnější míře inteligentnímu publiku, dozvěděli bychom se zajisté dříve nebo později informace, kterými v tuto chvíli disponuje maximálně česká obdoba Jamese Bonda.

Jenže to se zřejmě nestane, jelikož, a to mi skutečně můžete věřit, do této tzv. restaurace inteligentní osazenstvo zavítá jen těžko. I já jsem si hrál s myšlenkou, že bych na ministrovo vystoupení zašel, koneckonců tento divadelní žánr mám celkem v oblibě, ale právě po zveřejnění místa konání jsem si svůj záměr rozmyslel. Jen v tomto případě nevím, zda je to tím, že se řadím mezi inteligentní menšinu, nebo z obavy, že bych byl nedobrovolně pohlcen hulákající většinou.

Zdroj: e15.cz, hn.cz

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.