Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Martin Skácel (Dall - E)

Čí je ten kokain? Tak hlavně se nehlaste všichni

Takový poprask ve sněmovně asi nikdo nečekal. A také nikdo nečekal, že se poslanci do sebe pustí s takovou vervou do vzájemného obviňování, čí balíček koksu může být.

Drogy jsou problém obecně, to si nemusíme nalhávat, a zřejmě si ani nemusíme nalhávat, že by poslanecká sněmovna byla nějakým svatým místem, kterému by se drogy zázračně vyhýbaly. Na druhou stranu jsme možná dostali odpověď na to, jak je možné, že poslanci zvládnou bez problémů hodiny interpelací, a najdeme i takové, ze kterých máte pocit, že jsou snad vybaveni superschopnostmi.

No co by nezvládali hodiny diskutovat o ničem, když za tím může stát zázračný bílý prášek. Nejvtipnější na tom všem ovšem je, že se k nálezu nikdo moc veřejně nehlásí, a dokonce jsem zaregistroval informaci, že to není nic nového, že se na půdě poslanecké sněmovny drogy vyskytují zcela běžně.

Za sebe musím říct, že mě to taky nepřekvapuje, a dovolím si vytipovat i pár favoritů, kterým by onen záhadný balíček mohl patřit.

Favorit č. 1 – Tomio Okamura

Jeho schopnosti dlouhých proslovů během interpelací, kdy vlastně nepotřebuje ani jíst nebo vykonávat běžné lidské potřeby, vždy vyvolávaly otázky, jak je možné, že to ten člověk zvládá? Vždyť je to právě předseda hnutí SPD, kdo překonává jeden rekord za druhým v délce svého projevu. Dalším důkazem budiž některá vyjádření, nad kterými zůstává skutečně rozum stát. Ovšem nejvíce je zarážející ono pracovní tempo. Dá se to zvládnout bez podpůrných prostředků?

Favorit č. 2 – Karel Havlíček

Další politik, u kterého jsem měl vážné podezření, že disponuje superschopnostmi. Nikdy předtím jsme totiž neměli nikoho, kdo by zvládal dvě ministerstva naráz. A Karel to dokázal bez mrknutí oka. Za minulé vlády mu totiž tehdejší premiér Andrej Babiš svěřil jak Ministerstvo dopravy, tak i Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Favorit č. 3 – Alena Schillerová

Viděli jste už někdy videa na sociální síti TikTok z její vlastní produkce? Že ne? Tak to v zájmu vlastního duševního zdraví ani nedělejte. Já rozumím tomu, že je třeba oslovovat i mladé, a ti jsou právě nejvíce aktivní na sociálních sítích, ale proč zrovna tímto způsobem? Když tato videa sleduji, říkám si, že já bych něco takového vyprodukoval jen ve chvíli, kdybych byl v maximálním rauši.

Favorit č. 4 – Vlastimil Válek

Na někoho osoba ministra zdravotnictví působí možná roztomilým dojmem, alespoň ve chvíli, kdy se nám snaží něco vysvětlit. Já však z něj mám často pocit, že se snadno ztrácí ve svých myšlenkách. Nelze říct, že se nesnaží nám tyto myšlenky odprezentovat, ale nějak mu to nejde. Co je však příčinou, to je otázka.

Favorit č. 5 – Ivan Bartoš

Předsedu pirátské strany jsem si nechal záměrně nakonec. Právě on volá po tom, aby se napříč sněmovnou provedly testy na přítomnost omamných látek. Ale já osobně bych to dotáhl k dokonalosti a prováděl testy před každým příchodem do práce. Jenže si říkám, že už takhle bývá sněmovna dost řídce osídlena a po provedených testech by se situace zřejmě nezlepšila.

Důvodem pro jeho uvedení mezi favority je zcela logický, ale poněkud malicherný. V kdekom totiž podezření na užívání drog vyvolává jen jeho zevnějšek. Jenže to nemusí zákonitě znamenat, že když má někdo rád dredy, že je automaticky uživatelem drog.

Ať už je majitelem záhadného balíčku kdokoli, berme to s humorem, protože skutečného vlastníka jen těžko někdo dohledá. A jak už to tak bývá, vše nakonec stejně vyšumí do prázdna a pojede se znovu ve starých kolejích. Nám to aspoň dává prostor přemýšlet nad tím, když posloucháme vyjádření politiků, na čem proboha jedou?

Zdroj: Novinky.cz a Seznam zprávy

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.