Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Oficiální stránky hnutí ANO

Andrej Babiš ve skákacím autě bojuje za spalovací motory. Nic bizarnějšího už asi neuvidíme

Předseda hnutí ANO Andrej Babiš před evropskými volbami vyráží do boje proti Green Dealu. Ano, jedná se o ten stejný Green Deal, který kdysi sám schvaloval.

Komentář – Pro lepšení pochopení si můžeme tuto situaci přirovnat k tomu, že si na domovní schůzi odhlasuji zrušení výtahů, jelikož chůze do schodů je pro všechny zdravější, abych následně proti tomuto rozhodnutí ostře vystupoval ve chvíli, kdybych zjistitil, že mi to může vynést křeslo předsedy domovního výboru.

Už mnohokrát jsem si říkal, že nic bizarnějšího už se na naší politické scéně odehrát nemůže. Jenže oni mě politici vždy tak nějak vyvedou z omylu.

Důkazem toho je nejnovější příspěvek Andreje Babiše v luxusním Mercedesu, který se pohupuje po vzoru amerických lowriders. Nevím jak na vás, ale na mě to působí jako výstřižek z absurdního komediálního filmu. Jenže nejedná se o nějaký béčkový film, ale o realitu české politické scény. Babiš se jednoduše rozhodl vsadit na populismus a s ním spojené antiekologické postoje, přestože sám kdysi Green Deal podpořil. Ucítil hlasy voličů, kteří se cítí ohroženi zelenou politikou Evropské unie.

Na první pohled to může vypadat jako chytrý tah. Přizpůsobit se náladám části voličů a získat tak minimálně jejich pozornost. Jenže je to strategie při nejmenším pokrytecká, a navíc, poněkud bizarní až směšná. Právě ono Babišovo skákací auto je symbolickým ztělesněním tohoto absurdního postoje. Auto, které by mohlo být výkladní skříní moderní technologie, a v případě elektrického pohonu také ekologie, se v jeho rukou stává nástrojem pro zesměšňování ekologických snah a pokusem o získání laciné popularity.

Fascinuje mě sledovat, jak se politická scéna stále dokáže proměňovat podle aktuálních nálad a neustále překvapovat. Jenže co nám tento přístup říká o politické kultuře a odpovědnosti? Jak dlouho ještě budeme svědky podobných manévrů a jaký to bude mít dopad na důvěru veřejnosti v politiku?

Evropské volby jsou za dveřmi a čas se krátí. Babišovy pokusy o získání voličské přízně skrze absurdní protesty proti vlastní minulosti ukazují, že politický boj se neřídí logikou a důsledností. Minimálně v případě hnutí ANO.

Možná už skutečně nic bizarnějšího než Andrej Babiš ve skákacím autě neuvidíme. Nebo se snad ještě někdo odváží překonat tuto hranici absurdity?

Zdroj: Sociální síť X a Seznam Zprávy

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.