Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: kedar9 (Unsplash)

Jak dlouho bude svět sledovat, jak Ukrajina krvácí?

Americký kongres konečně schválil vojenskou pomoc. Zarážející jsou ovšem ty průtahy obzvlášť v kontextu s bleskovou pomocí Izraeli.

Ne, tohle skutečně není na potlesk na otevřené scéně. Ukrajině se dostane potřebné pomoci, jenže za tu dobu, než se dokázal americký kongres domluvit na tom, že Ukrajině poskytne další vojenskou pomoc, musela zákonitě zaplatit svým životem další řádka ukrajinských vojáků.

Když se podíváme zblízka na dva konflikty, které nejvíce rezonují současným světem, je až k nevíře, jak rozličně k nim Spojené státy přistupují. 

Když došlo k íránskému útoku pomocí dronů a raket, ukázalo se, jak důležitá je připravená a kvalitně vybavená protivzdušná obrana. To je něco, po čem Ukrajina marně volá od začátku války s Ruskem. Jak je možné, že v případě Izraele jsou obranné systémy na tak vysoké úrovni a při onom útoku se do obrany zapojily dokonce i spojenecké jednotky operující přímo na izraelském území nebo v jeho blízkosti?

Těší se snad Izrael většímu zájmu Spojených států? Těžko říct. Ale kongresmani a obzvlášť ti z tábora republikánů by si měli uvědomit, že je to právě Ukrajina, která krvácí za to, aby se Evropa znovu neocitla v dalším krvavém konfliktu. Na to samé však nesmí zapomínat o ostatní evropské země.

Je dobře, že Česká republika v tomto směru vyniká. Ovšem nedaří se jí vytvářet tlak na ty evropské státy, které by třeba v muniční iniciativě mohly sehrát velmi významnou roli. Pokud by v podobné iniciativě totiž vystupovala Evropa jako celek, byla by jistě podobná jednání úspěšnější a hlavně rychlejší.

Ukrajina totiž nemá k dispozici luxus v podobě dostatku času. Každým dnem se její pozice stěžuje tím, že nemá možnost účinně bránit své území a odrážet ataky nepřítele. Nemá mnohdy ani čím. Nemá čím bránit svůj vzdušný prostor a nemá ani dostatek dělostřelecké munice, aby mohla alespoň zastavit postup ruských jednotek.

Svět si musí uvědomit, že když necháme Ukrajinu vykrvácet, zcela jistě se konflikt přesune na nové bojiště.  A já jen doufám, že další na řadě nebudeme právě my.

Zdroj: Kyivindenpedent.com, Novinky.cz

Komentáře: 2

  1. Ivan Fiala Ivan Fiala 25. 4. 2024

    No do doby než o tom média přestanou psát.

  2. Vlastimil Pospíšil Vlastimil Pospíšil 5. 5. 2024

    Už dlouho né,ukrajina padne a pak svět bude sledovat jak se Banderovci stěhují do česka a ten náš blbeček z Brna je vítá a oslavuje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.