Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Oficiální stránky hnutí ANO

Babiš pogratuloval českým hokejistům. Od fanoušků to však pěkně schytal

Mistři světa!! Jste hrdinové celého národa! Hoši, děkujem!!! Těmito slovy reagoval Andrej Babiš na vítězství českých hokejistů na mistrovství světa.

Jeho tweet ovšem mezi fanoušky vyvolal značnou nevoli a místo vděku se dočkal skutečně ostré kritiky.

Zpočátku to mohlo vypadat jako klasické politické gesto – bývalý premiér se snaží připojit k národní euforii a vyjádřit svou podporu českému hokeji. Místo toho se stal terčem posměchu a výtek. Někteří uživatelé sociální sítě X jeho gratulaci interpretovali jako pouhou snahu získat politické body v situaci, kdy je politická scéna stále rozpolcená.

Hoši hrdinové celého národa bezpochyby jsou, ale vy součástí toho národa nejste.“ Kritici naznačovali, že Babišova snaha připojit se k radosti z úspěchu českého týmu byla spíše než výrazem upřímné radosti jen další snahou o zviditelnění sebe sama.

Připomínky se neomezily pouze na osobní narážky. Někteří uživatelé připomínali úspěchy současného premiéra Petra Fialy ve sportovní oblasti, což mělo posílit dojem, že Babišův pokus o přivlastnění si úspěchu hokejistů byl nevhodný a zbytečný. „Fiala dvě medaile z MS, Babiš NULA medailí z MS. Fiala je úspěšnější,“ zněl jeden z příspěvků, který se snažil srovnat politické vůdce právě na základě sportovních úspěchů.

Další komentáře se dokonce snažily přitáhnout pozornost k aktuálnímu dění a naléhavým problémům. Uživatelé nezapomněli poukázat na to, že namísto gratulací by politici měli raději zaměřit svou energii na řešení skutečných problémů, jako je podpora ukrajinských nemocnic nebo pomoc dětem v oblastech postižených válkou.

Andrej Babiš se tedy svým tweetem, ve kterém gratuluje českým hokejistům k titulu mistrů světa, dostal do situace, kdy se stal terčem veřejné kritiky a posměchu. Jeho snaha projevit národní hrdost byla přijata jako další pokus o získání politických bodů. Místo pochvaly za podporu sportovců tak musí čelit dalším útokům na svou osobu.

Politici by si měli uvědomit, že veřejnost je dnes velmi citlivá na pokusy o politizaci sportovních úspěchů. Hokejoví fanoušci ukázali, že ocení upřímnou podporu, ale dokážou velmi rychle odhalit a odsoudit snahu o vlastní zviditelnění na úkor skutečných hrdinů.

Zdroj: Sociální síť X a Reflex.cz

Komentáře: 30

 1. Jana Jana 28. 5. 2024

  Prosím vás, co to čtu za blbosti ? Pan Babiš pogratuloval a nějací cvoci ho napadli a vše zvrátili na politickou nenávist ? To neumějí dát pokoj ani když má národ NÁROK na užití si radosti a pýchy na naše hráče? Musí ustavičně nějaký choromyslný negaťák otravovat lidi svými traumaty ? Negace, negace, negace, to jsou hesla lidí, kteří mají osobní problémy a ventilují si je rýpáním úplně do všeho i nevinného blahopřání a poděkování. To jsou lidé k politování. Ať už jdou k šípku anebo do Bohnic!!!Hned teď !!

  • Michal Válek Michal Válek 29. 5. 2024

   nemám žádné osobní problémy, ale ten pablb ať zaleze do nory a nestraší nás, poctivé lidi!!

   • Zdeněk Zdeněk 29. 5. 2024

    Vy tak lžete. Neuvěřitelná cenzura která nebyla ani za Husáka.

    • Vlastimil Serba Vlastimil Serba 29. 5. 2024

     O jaké „cenzuře“ tu žvaníte?
     Tak třeba takový V. Havel (a samozřejmě nejen on) za toho Husáka byl kvůli kritice jeho vlády v kriminále! (Co jste tehdy dělal vy? Nejspíš asi tleskal Husákovým kydům o „ztroskotancích a zaprodancích“, že.)
     Dnes si tady takoví jako vy „v klídku“ nadávají na vládu a vychvalují opozici – a to jediné, co se vám stane, je, že vám někdo odpoví, že ten váš „spasitel“ „je pablb a měl by zalézt do nory”. Nic horšího se vám nestalo! Tak kde je na straně toho vašeho oponenta ta údajná „cenzura“? Nikde!
     [Ba právě naopak: To naopak vy jste se tu vůči tomuto komentáři oponenta (jeho názoru) vymezil takovým způsobem, z něhož je docela dost zřejmé, že byste ho velmi rád zakázal (kdybyste k tomu měl moc)! A při tom ten oponent neudělal nic jiného než totéž, co vy: Vyjádřil tu svůj názor! Ale když je ten názor jiný (opačný) než ten váš (Babišovců a podobných) – tak vám to „najednou“ nevoní, že! Takže zjevně jste to naopak vy, kdo by tu velmi rád tu Husákovskou cenzuru zase znovu zavedl. (Co jiného také čekat od obdivovatelů komoušského prominenta, který se svých komoušských a estébáckých praktik nikdy nevzdal, že.)]

  • Zdeněk Bušík Zdeněk Bušík 29. 5. 2024

   Cokoliv od Bureše je účelové a vypočítavé. Žádné nevinné blahopřání….

   • Zdeněk Zdeněk 29. 5. 2024

    Jeho jméno je Babiš. Co takhle soudruh lampasák, bolševik Fiala. To se bojíte napsat šmejde.

    • Vlastimil Serba Vlastimil Serba 29. 5. 2024

     Máte to nějaké popletené:
     Pan profesor Fiala nikdy nebyl ani lampasák ani bolševik! (Evidentně na rozdíl od obdivovatelů „spasitele“ Babiše-Bureše, jakým jste i vy.)

 2. Pavel Malina Pavel Malina 28. 5. 2024

  To, že tam na stadionu popíjel premiér Fiala a spol,. to nikomu z těch křiklounů nevadí, ale A.Babiš šel mezi diváky sedět, tak to jim vadí. Co jsme to za lidi ? To co se děje je úoplný hnus. Kdybych byl o dvacet let mladší tak bych se odstěhoval mimo území česka, kde se dějí podobné sprostoty a nic se proti tomu neděje.

  • Zdeněk Bušík Zdeněk Bušík 29. 5. 2024

   Premié Fiala, jako ústavní činitel, musí dodržovat určitá bezpečnostní opatření, proto nemůže mezi běžné diváky do hlediště. Narozdíl od běžného, vypočítavého STBáka Bureše, který tam byl stejně jenom kvůli snímkům na instagram. Pochybuji, že věděl na jaký sport kouká…

  • Zdeněk Zdeněk 29. 5. 2024

   Máte pravdu. S těmi šmejdy nemá cenu se bavit. Jejich IQ je nulový.

  • Vlastimil Serba Vlastimil Serba 29. 5. 2024

   🤣🤣🤣.
   A proč by to mělo někomu „vadit“?
   Pan profesor P. Fiala je premiérem naší země – a ani jinde v normálním světě není nic neobvyklého, když premiér se jde podívat (a „fandit“) na vystoupení (sportovní) reprezentace své země na nějakém vrcholném sportovním podniku.
   (Vám – Babišovcům – ve skutečnosti vlastně ani tak nevadí to, že tam byl „premiér“, nýbrž vám vadí to, že tím premiérem není ten váš milovaný „vůdce“ Babiš: Kdyby tam namísto pana prof. Fialy byl ve funkci premiéra ten váš Babiš, tak byste ho teď za totéž naopak vychvalovali až do nebes! Že – vy „chytráku“.)

 3. Karel Karel 28. 5. 2024

  Problém je tady mj. v tom, že Slovák Babiš neumí česky, mluví podivnou česko-slovenskou hatmatilkou, vzhledem k jeho STB minulosti, formě a obsahu mluveného projevu (psaný mu píšou za úplatu jiní) atd. atd. mě to tedy vůbec netěší že přeje českým hokejistům k úspěchu.

  • Luděk Petrov Luděk Petrov 28. 5. 2024

   To si říkáte demokrat běžte se bodnout

   • Vlastimil Serba Vlastimil Serba 29. 5. 2024

    Vy máte nêjaký „pocit“, že demokrati jsou ti, kteří touží po tom, aby demokracie byla likvidována či přinejmenším „znásilňována“ populistickými demagogickými vůdci a egoistickými rádoby „spasiteli“???
    Nebo snad máte ještě i ten „pocit“, že demokrati mají dokonce jakousi „povinnost“ zemi takovýmto egoistickým populistickÿm demagogickým vůdcům necat „na pospas“???
    (Takoví mají být – podle vás – ti „správní demokrati“?
    Takže – podle vás – byli těmi „nejlepšími demokraty“ ti, kteří s klidem předal8 Nèmecko do rukou Hitlerovi či Československo do rukou komoušů?
    A já „hlupák“ jsem si myslel, že skutečnými demokraty byli ti, kdo se tomu snažili zabránit. To jsem tedy „pitomec“ – že, vy „demokrate“ od Babiše.)

 4. Lubor Lubor 29. 5. 2024

  Kriste můj…
  To už jste až taková žumpa, že neumíte ani gramatiku?
  “ Uživatelé nezapoměli“
  Vždyť vám to musí opravovat i samotný editor, když už jste tak hloupí. Měli byste si od něj někdy nechat poradit, nebudete tak směšní.

  PS: babiše bychom tedy měli. A ostatní politiky nerozebereme? Nevěřím, že by třeba takovému bartoškovi, MPA či jinému vlastizrádci někdo věřil, že také fandí „národnímu“ týmu.

 5. Jiri Bayer Jiri Bayer 29. 5. 2024

  Bez urazky,ale toho estebaka,fakt nemusim a hlavne nemel zkazit naladu ,hokejistum.
  Ubozak.

 6. Maruška Maruška 29. 5. 2024

  To je hnus, jak někteří lidé do všeho míchají politiku, a ta nenávist, to opravdu už nelze přehlídnout, co se to s naším národem děje? To se opravdu nemohou lidé radovat od srdce, to ukapávání jedu a snaha dělit občany na vhodné a nevhodné, kdy už toto skončí?

  • Vlastimil Serba Vlastimil Serba 29. 5. 2024

   Váš miláček Babiš se do toho „zamíchal“ zcela sám – a z vlastní vůle!!! (Nikdo druhý ho do toho „nezamíchal“ – a ani ho nenutil k tomu, aby se do toho sám „zamíchal“.)
   Tak di nestěžujte na nikoho jiného, než jen na samotného toho vašeho milovaného vůdce a „spasitele“ Babiše! Byl to právě on – Babiš – kdo využil (zneužil) této situace k „lacinému“ získávání „politických bodů“ – a jak je dobře vidět na vás, tak u těch jeho zamilovaných fanatiků mu to funguje skvěle.
   Zdar.

  • Vlastimil Serba Vlastimil Serba 29. 5. 2024

   A tou nenávistí je naopak přímo pověstný právě sám Babiš – a jeho fanatičtí obdivovatelé, jako vy a podobní. („Vrána k vráně sedá,…“ – že.)

 7. Zdeněk Zdeněk 29. 5. 2024

  Nikdy. Mám 70 let a je to pořád. Lidé věří cenzorům, fámám. Nejhorší je že za svůj slušný názor mohu skončit ve vězení. Rok 89 byl k ničemu. Komunisté dál vládnou a rozeštvávají lidi. Hlavně s malým IQ. Volby je velký podvod.

  • Vlastimil Serba Vlastimil Serba 29. 5. 2024

   „Za svůj tzv. „slušný“ názor…”???
   To máte tedy vskutku podivné představy o „slušnosti“! (Bodejť by taky ne – vždyť už sám Babiš je přímo „extraktem“ primitivního buranského hulvátství – takže jeho fanoušci, jako třeba vy, těžko můžou být jiní: „Vrána k vráně sedá,…”.)

 8. Pavel Mach Pavel Mach 29. 5. 2024

  Jak muzete mluvit o STBakovi kdyz na hrade sedi to sami.

  • Vlastimil Serba Vlastimil Serba 29. 5. 2024

   Vy to máte pořád nějaké popletené:

   – Babiš (- Bureš) nejenže byl komoušem a estébáciým udavačem – ale taky jím (KOMOUŠEM) ZŮSTAL (zůstal stejný) DODNES!!! (Jeho „metody“ při cestě k zisku i k moci a též způsoby jeho „vládnutí“ tento fakt zcela jasně prokazují!)

   – Prezident Pavel SICE (!) komoušem (kdysi) byl – ale už dávno jím (KOMOUŠEM) rozhodně NENÍ!!! – Ba právě NAOPAK!!!

   A je velmi příznačné – a jakoby „paradoxní“ (- ovšem jen zdánlivě -!), že nejvíce ta komunistická minulost prezidenta Pavla vadí právě komoušům a jejich „příbuzným“ z Babišovy post-komoušské sekty (příp. též dalším jejich „příbuzným“ z jiných podobných sekt – SPD a spol.)!
   Toto jen svědčí o tom, že ve skutečnosti VÁM – komoušům a komoušským Babišovcům – vlastně VŮBEC NEVADÍ (!) KOMUNISTICKÁ MINULOST (!) prezidenta Pavla, nýbrž právě naopak: VÁM (naopak) VADÍ, ŽE prezident Pavel tím KOMUNISTOU
   UŽ (dlouho) NENÍ!!!

 9. Jaroslav Slečka Jaroslav Slečka 29. 5. 2024

  Machu,ty … .Gramatika Bureše by Ti šla

 10. Alexander Krupa Alexander Krupa 29. 5. 2024

  Bohužel pan Babiš si za to může sám. Tolik zla a nevraživosti co projevoval ve volbách a myslel si,že mu to projde. Ale lidé nezapomínají. Jo kdo s čim zachází tím taky schází

  • Vlastimil Serba Vlastimil Serba 29. 5. 2024

   A čemu či komu věříte vy???
   Russké rudo-hnědé propagandě z Moskvy?
   Nebo komoušské propagandě naší místní KSČ(M) – která beztak (jako vždy) dostává „notičky“ z Moskvy?
   Anebo snad mnohokráte usvědčenému lháři Babišovi?
   Či snad prolhanému populistickému demagogovi a politickému podnikateli – komerčnímu náckovi – Okamůrovi?
   Nebo ještě nějakým dalším podobným vůdcům a „spasitelům“ (jako Rajchl a spol.)???
   (Jen se nestyďte – a svěřte se nám. Vy paní „slušná“, „moudrá – s tím vysokým IQ“ a „vzdělaná“.)

 11. Vlastimil Serba Vlastimil Serba 29. 5. 2024

  Opravuji:
  „… Vy pane „slušný“, „moudrý – s tím vysikým IQ“ a „vzdělaný“.”

 12. Vlastimil Serba Vlastimil Serba 29. 5. 2024

  Pan Zdeněk jistě bude jedním z těch s tím „vysokým IQ“.
  (O tom jeho „IQ“ přece jednoznačně svědčí jeho tvrzení, že „za svůj slušný názor může skončit ve vězení”.)
  Od koho tohle asi tak má? (Že by od Okamůry? Nebo od Rajchla? Či snad od Babiše? Anebo rovnou přímo od „pramene“ – z nějaké russké propagandy z „Raptoru“ apod.? Všude tam je to úplně „přecpáno“ lidmi s tím „vysokým IQ“ – že.)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.