Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Oficiální stránky Kateřiny Konečné

Znepokojivé varování Konečné: Hazarduje EU s penězi kvůli zbrojení Ukrajiny?

Unie plánuje použít výnosy z ruského majetku na zbrojení Ukrajiny. Tento krok ovšem vyvolává otázky o důvěryhodnosti EU a jejích skutečných geopolitických motivech.

Komentář – Když jsem si přečetl status Kateřiny Konečné o plánu Evropské unie použít zmrazený ruský majetek na zbrojení Ukrajiny, byl jsem skutečně zaskočen. Jaký je skutečný smysl takového kroku? Může si Evropská unie dovolit riskovat důvěru, kterou vkládáme do zabezpečení našich úspor? Europoslankyně za koalici Stačilo upozorňuje na nebezpečný precedent, který by mohl mít, za jistých okolností, vážné důsledky pro nás všechny.

Pro pochopení vážnosti situace je třeba si představit, že vaše úspory v bance nebudou dostatečně zabezpečené. A klidně by se mohlo stát, že jednoho krásného dne budou zabaveny a použity na něco, s čím absolutně nesouhlasíte. Taková je nyní realita, když EU zvažuje použití zmrazeného ruského majetku na zbrojení Ukrajiny. Co kdyby podobný scénář potkal také naše vlastní úspory?

Nebezpečí spočívá nejen v odrazení jiných zemí od ukládání svého majetku v EU, ale také v potenciálních odvetných opatřeních, která by mohla postihnout evropské občany a firmy. My všichni jsme najednou ohroženi. Riziko, že naše úspory mohou být zabaveny, je reálné a znepokojující.

Měl jsem také za to, že zmrazená ruská aktiva a výnosy z nich, budou použity na poválečnou obnovu země. Rozhodně si nemyslím, že by měly být použity na zbrojení. K tomu by měly být použity úplně jiné prostředky.

Politici v Bruselu se zdají být připraveni obejít vlastní pravidla a ignorovat opozici některých členských států, jako je Maďarsko. Konečná správně poukazuje na skandální vyřazení Maďarska z rozhodování. Pokud se to může stát Maďarsku, kdo zaručí, že se to nestane příště nám? Jak obvykle s předsedkyní komunistické strany nesouhlasím, toto jsou kroky na které je správné upozornit.

Musíme se ptát, komu naši političtí vůdci slouží. Pokud odpovědí nejsou občané a členské státy EU, pak máme problém, který nelze ignorovat. Evropská unie musí být ve všech případech transparentní a odpovědná, pokud si chce zachovat důvěru svých občanů. Na prvním místě by měla být snaha chránit naše vlastní zájmy a majetek před geopolitickými hrami, které nás ve výsledku mohou stát více, než si uvědomujeme.

Když se zamýšlím nad touto situací, cítím nejistotu a obavy. Ale také vím, že je na nás, občanech EU, abychom se ozvali a požadovali odpovědnost od našich politických vůdců. Naše budoucnost a bezpečnost závisí na jejich rozhodnutích. A naší povinností je zajistit, aby jednali v našem zájmu, nikoli v zájmu někoho jiného.

Zdroj: iRozhlas.cz a sociální síť X

Jeden komentář

  1. Karel 40 Karel 40 25. 6. 2024

    Moudrý názor. Jedině souhlas.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.