Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Ilustrační foto - NoName_13 (Pixabay)

Lidské dno Ondřeje Dostála

Ondřej Dostál, čerstvě zvolený europoslanec, ukázal svou nevychovanost výsměchem svému poraženému oponentovi na sociálních sítích. Jeho chování je při nejmenším nedůstojné.

Jsou chvíle v životě, kdy se často mísí radost s nenávistí, výhra s ponížením a důstojnost s hrubostí. Ondřej Dostál, čerstvě zvolený europoslanec, se rozhodl oslavit své vítězství způsobem, který však nevypovídá ani tak o jeho politických schopnostech, jako spíše o jeho osobnostním charakteru. Jeho výsměch směrem k poraženému oponentovi v podobě postu na sociální síti X je totiž nejen nevhodný, ale také hluboce neprofesionální.

Ve svém příspěvku se Ondřej Dostál chlubí svým úspěchem, přičemž nezapomíná ponížit svého oponenta Václava Lásku, kde ho označil za losera. Jenže takovýto výrok je jen ukázkou nízké úrovně komunikace, která by neměla mít místo v politickém diskursu. Vítězství by mělo být oslavováno s pokorou a respektem k těm, kteří se také postavili do boje o politický post, i když neuspěli.

Každý politický souboj by se měl nést v duchu „sláva vítězům, čest poraženým.“ Jedná se o základní pravidlo fair play, které by mělo platit nejen ve sportovních duelech, ale mělo by mít své místo také na politické scéně. Vysměch a ponižování poraženého oponenta svědčí o nedostatku osobní vyzrálosti a neschopnosti udržet si důstojnost v okamžiku triumfu. Ondřej Dostál by si měl uvědomit, že jeho chování je sledováno nejen veřejností, ale také jeho budoucími kolegy v europarlamentu.

Jak mohou jeho kolegové v Bruselu důvěřovat někomu, kdo se neváhá snížit k osobním útokům a ponižování svých politických soupeřů? Jeho chování vysílá jasný signál, jak bude pravděpodobně jednat i v budoucnu. Jako malé dítě. S malicherností a nedostatkem respektu. Nebo je to snad cesta, jak si chce získat důvěru a respekt v mezinárodním prostředí, když již na začátku své kariéry ukazuje takové chování?

Je smutné, na jaké lidské dno může člověk klesnout, když ochutná pocit vítězství. Ondřej Dostál mohl své vítězství oslavit důstojně a s grácií, mohl poděkovat voličům a popřát svému soupeři úspěch do budoucna. Tím by ukázal, že je nejen schopným politikem, ale i vyzrálým člověkem. Bohužel, zvolil cestu osobního útoku a ponížení.

Skutečná velikost člověka se totiž nepozná podle toho, jak se chová ve chvílích úspěchu, ale podle toho, jak se chová k těm, kteří právě prohráli. Čerstvě zvolený europoslanec se tak má ještě mnoho co učit o důstojnosti a respektu. Možná, že čas strávený v europarlamentu mu poskytne dostatek potřebných lekcí.

Zdroj: Sociální síť X

Komentáře: 13

 1. Marie Remešová Marie Remešová 12. 6. 2024

  Jendo, Jendo! Uf

 2. Vladimír Lochman Vladimír Lochman 12. 6. 2024

  Nechápu, že vás toto chování překvapuje! Vždyť na naší politické scéně je to věc zcela běžná. Vemte si je výroky vlády na adresu lidí, kteří nemají stejný názor jako oni. Mě to připadá, že se tu poslední dva roky snaží vládní paskvil zavést politiku 30 let v Německu, ještě nám tu chybí tábory, kam se budou oponenti režimu umísťovat

  • Jana Nováková Jana Nováková 12. 6. 2024

   Nojo, když někdo pouští jízlivosti na vládu, tak je jen „politický oponent“ věnující se bohulibé kampani, ale když někdo poukáže na ty nechutnosti, je to hned druhej Hitler.

  • Přemysl Filip Přemysl Filip 13. 6. 2024

   Přesně tak. Zejména každý kdo chce mír a nechce válku je dehonestován a je postihován cenzurou !!
   Lidé si vůbec neuvědomují, že mohou být dalším slovanským národem vtaženým do války a na jehož území se může válčit. Viz výropky našich a zahraničních vládců!
   A válka může být po další eskalaci či tragickém omylu i jaderná – tedy definitíva.

  • Pavel Srbek Pavel Srbek 13. 6. 2024

   Trocha sebereflexe by vám prospěla.

 3. Miloslav Fohl Miloslav Fohl 12. 6. 2024

  Ono by chtělo se také podívat na příčinu někdy chování pana Lásky,myslím,že je to spíše odveta,nežli nějaké vysmívani,asi bych to tak nečinil,ale jejich vztah přímo až na vyjímky neznám.Tak se jich zeptejte autoři,nejraději,nežli něco napíšete

 4. Marta Sixtová Marta Sixtová 12. 6. 2024

  Tuto nechutnou vlastnost projevil i režisér Strach vůči panu Ferjenčíkovi. Jak si člověk může vážit podobných týpků?

  • Jirka Jirka 12. 6. 2024

   To tedy nechápu, co špatného režisér Strach udělal. Někdo zneužil jeho tvorbu a to potom jenom přejít s úsměvem? Také pan Dostál je velmi slušný člověk. Sleduji ho několik roků a nikdy nebyl vulgární. Proč se vice nesoustředíte na zjevné sprostoty Novotného?

 5. Denis Denis 12. 6. 2024

  Tam se dívejte na chování prasátka z ODS Řeporyjského zjeva vy chudáci.

 6. Jaroslav Pokorný Jaroslav Pokorný 12. 6. 2024

  A vy si myslíte, že předstihl to čuně z Řeporyjí, tak na toho a celou ODS, nemá !!!

 7. BLANKA FALTÝNKOVÁ BLANKA FALTÝNKOVÁ 12. 6. 2024

  Láska o Dostálovi řekl, že je kolaborant, tak dostal na oplátku poraženého břídila (loser). Což je fakt, nikoliv urážka.

 8. Martin Livonec Martin Livonec 13. 6. 2024

  Vy budete také pěkný vepřík .Pokorný vepřík, kterého zřejmě krmí Babiš. Nebo Konečná?

 9. Jaroslava Matějčková Jaroslava Matějčková 14. 6. 2024

  Pan Dostál asi sám ví,oč tu běží. Nechte ty Vaše moudra a podívejte se všichni,co p.Dostála kritizujete na stav,který v naší zemi máme,vy chytrolíni.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.