Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Dan4th Nicholas (Flickr CC BY 2.0)

Dominik Hašek senátorem? Podporu našel i u Miroslava Kalouska

Hokejová legenda vymění ledovou arénu za tu politickou, a to dokonce s podporou Miroslava Kalouska. Jak si povede v senátorském dresu?

Až to ve mně vyvolává dojem, že přechod z ledové plochy do politické arény je stejně snadný jako skok přes mantinel. Legendární hokejový brankář, jenž přiváděl k zoufalství své soupeře nejen v NHL, ale i na mezinárodních kluzištích, se rozhodl převléknout dres. A to dokonce za ten senátorský.

Jenže nejde o dres Senátorů z Ottawy, ale o dres čistě politický. Tento krok může být pro někoho poněkud překvapivý, ale kdo sleduje alespoň trochu veřejná prohlášení olympijského šampiona z Nagana, tak ví, že je to logické vyústění jeho politické angažovanosti. 

Krátce po oznámení kandidatury se mezi jeho podporovatele zařadil dokonce i Miroslav Kalousek, což vám dává tušit, že Haškova politická kariéra nebude o ničem menším než o snaze zachytit všechny šance a nástrahy, které mu politické kluziště připraví.

Kalousek považuje Dominika Haška za mravně integrovaného a čestného muže, který svojí pílí dosáhl ve své profesi světových kvalit. Na protipólu ovšem stojí mnozí kritici, kteří nezapomínají na Haškovu minulost. Nejčastěji je mu předkládána událost z roku 2003, kdy mu byla na rok pozastavena činnost za brutální faul během utkání v inline hokeji. 

Ačkoli na ledě se jednalo o světového brankáře extra třídy, kde byl těžko k překonání, tak jiné běžné životní etapy jsou trochu jiný kalibr. 

Je však otázkou, zda v politice potřebujeme hokejové brankáře. Nebo bývalé sportovce vůbec. Příkladem může být i případ Jiřího Šlégra, který svou politickou etapu života spojil s Jiřím Paroubkem. Právě zde je vidět, že být úspěšným sportovcem nemusí být nutně tím pravým základem pro budoucího senátora. 

Na druhou stranu, v politice nejde jen o to, umět udržet puk na holi nebo jej zázračně chytit do lapačky. Jde o to, umět čelit nárazům, umět si udržet čistý štít a nebojácně čelit všelijakým nástrahám.

Historie nám připomíná, že led a politika jsou dvě velmi rozdílné arény. Ale je možné, že Hašek dokáže, že i hokejový brankář může v politice najít tu svou pomyslnou branku a stát se znovu hrdinou, který nejen že umí skvěle chytat, ale že umí také zaskórovat. A kdo ví, třeba se jednou dočkáme momentů, kdy Dominik Hašek, stejně jako na ledě, i v politice překvapí svými zázračnými „zákroky“.

V politice, stejně jako na ledě, se sem tam objeví nějaké to překvapení. A Dominik Hašek? Ten je známý tím, že překvapit dokáže. Každopádně bude zajímavé sledovat jeho politickou kariéru, i když mu třeba úplně nefandíte.

Zdroj: Sociální síť X a Hokej.cz

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.