Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Oficiální stránky hnutí ANO

Volební průzkumy jako zdroj depresí

Společnost Median zveřejnila nový volební průzkum. V něm opět posílilo hnutí ANO, a nejen já upadám do čím dál hlubší deprese.

Jenže důvodem depresí není ani tak samotný vzestup nejsilnější opoziční strany, ale spíše to, že čím dál tím více lidí je ochotno přistoupit na populistickou rétoriku hnutí ANO potažmo SPD. I tato strana totiž každým novým volebním průzkumem lehce posiluje.

Populismus na vzestupu

Vypadá to, že spoustě z nás je líbivější politika, která je sice přímočará a řeší spíše aktuální problémy, které občany trápí než ty, které se projeví až s odstupem času. Jasným příkladem je donekonečna odkládaná důchodová reforma. A to i přesto, že většina politických stran se shodne na tom, že odkládání řešení tohoto problému je jen časovaná bomba.

Právě hnutí ANO vsadilo na rétoriku, že tento problém neexistuje a že se jedná pouze o strašení obyvatel ze strany vládní pětikoalice. Volební průzkumy jim dávají za pravdu v tom smyslu, že vsadit vše na tuto kartu je tou správnou cestou, jak vyhrát příští parlamentní volby.

Já vlastně rozumím tomu, proč na tento narativ přistupuje čím dál tím více občanů. Každému je bližší košile než kabát, a proč by se měli trápit něčím, co se jich vlastně ani netýká.

Na důchody vždy bude, tvrdí hnutí ANO

Na důchody totiž v nadcházejících deseti a zřejmě i dvaceti letech bude. Sice těch peněz se bude na důchody vynakládat více, ale nijak výrazně by to státní kasu ohrozit nemělo. Problém ovšem nastane ve chvíli, kdy do důchodu budou odcházet silné ročníky. Když se totiž podíváme na demografickou křivku, tak zjistíme, že v tu chvíli nebude mít na důchody kdo vydělávat.

Pak ovšem musí dojít zákonitě ke zvýšení daní. Hodně nepopulární řešení, které ovšem není potřeba dělat nyní a hnutí ANO to moc dobře ví. Nedělám si totiž iluze, že v této politické straně pracují nějací hlupáci a jako každá strana má k dispozici i své ekonomické poradce.

Stejně na to pohlíží i spousta z nás, jelikož právě tato strana nám slibuje, že na důchody vždycky bude. A má svým způsobem pravdu. V nejbližší době na ně zcela určitě bude. A co bude za třicet let? Koho by to dnes trápilo.

Mládí vpřed? Ani náhodou

Koho to však trápí o poznání více, je dnešní mladá generace, která díky tomu trpí depresemi a úzkostmi. Nevidí totiž zářnou budoucnost a politická garnitura tomu jen přidává korunu. Je škoda, že se k mladé generaci chováme takto sobecky, jsou to naše děti. 

Nemělo by náhodou být naší prioritou to, abychom svým dětem zajistili perspektivní budoucnost? Místo toho nevidíme dál než do vlastní peněženky. A vývoj naší společnosti je skutečným důvodem k depresi.

Použité zdroje:

iRozhlas.czMEDIAN: Volby by v březnu vyhrálo ANO. Levice stojí na prahu Sněmovny, TOP 09 a lidovci by propadli

Denik NMladí upozorňují, někdy dost zoufale, na témata pro blízkou budoucnost. Starší vládnou a úzkosti mladších je nezajímají

Komentáře: 2

 1. Jitka Kozlová Jitka Kozlová 25. 4. 2024

  …………….dnešní mladá generace, která díky tomu trpí depresemi a úzkostmi. Nevidí totiž zářnou budoucnost a politická garnitura tomu jen přidává korunu. Je škoda, že se k mladé generaci chováme takto sobecky, jsou to naše děti.

  Nemělo by náhodou být naší prioritou to, abychom svým dětem zajistili perspektivní budoucnost? …………………………..

  A neměla by se dnešní mladá generace místo depresí raději se více učit, studovat a pracovat, aby si SAMA UMÉLA zajistit svůj život tak, jako to muselo umět mnoho předchozích generací ? Dnešní generace mladých je totiž příliš zhýčkaná a očekává, že se o ni bude stále někdo starat a do budoucna uhrabávat cestičku života.

 2. Stanislav Zapletal Stanislav Zapletal 26. 4. 2024

  Dovolil bych si navrhnout, aby si ti, co nechápou jak je možné, že třetina voličů dává stabilně svůj hlas Babišovi si sepsali důvody čím asi k tomu přispívají oni sami. Vsadím se, že odpověď bude, že přece ničím, že přece oni mají pravdu.
  Nu a jsme u jádra pudla.
  S takovým stanoviskem není možná diskuse. A když není možná diskuse nenacházejí se východiska.
  Dalším důvodem neporozumění je to, že odpůrci Babiše chrání demokracii, zatímco pro Babiše je rozhodující fungující stát. K ideologii se utíkají obvykle – v dějinách – ti, co navíc nemají. Řídit stát neumí každý a jen ideolog už vůbec ne. To je dnes vidět na premiérovi Fialovi.
  Za takových okolností se budeme motat v kruhu. Babiš bude mluvit o řízení státu tak, jak se řídí úspěšný podnik, zatímco jeho ideologičtí odpůrci budou dokola opakovat, že ohrožuje demokracii.
  A tak tady máme rozhovor vlastně dvou hluchých tet. Může za to Babiš?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.