Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Martin Skácel (Dall - E)

Volby vyhrálo ANO. Eurokomisařem bude zřejmě kohout Silver

Hnutí ANO vyhrálo volby, a jako eurokomisař je navrhován kohout Silver. Tento opeřenec, symbol Babišovy kampaně, slibuje zlevnění obilí a lepší podmínky pro české slepice.

Glosa – Hnutí ANO v čele s Andrejem Babišem slaví volební triumf, a to nejen díky tradičním metodám kampaně, ale i s pomocí neobvyklých zvířecích spojenců. Po motýlech a psících se stal hvězdou kampaně kohout Silver. Tento opeřenec, který nezobe ukrajinské obilí, ale pouze české, se stal symbolem Babišovy PR strategie. Jedná se o další pokus, jak získat srdce voličů za každou cenu. Jak to tak vypadá, kohout Silver by se mohl stát novým eurokomisařem, protože jeho popularita roste závratnou rychlostí.

Babišův talent pro využívání zvířat ve své kampani je obdivuhodný. Motýle, psíci Gigi a Izzy, a jako vrchol všeho macho kohout z Vodňan. Ti všichni se staly nepostradatelnými protagonisty jeho sociálních sítí. Ačkoliv to vypadá bizarně, tato jednoduchá strategie má za cíl upoutat pozornost širokého spektra voličů, včetně těch, kteří ANO příliš nefandí.

Jistě, že se dá tyto metody považovat za neetické a manipulační. Jde o způsob, jak oblbnout národ nesmysly a odlákat pozornost od skutečných problémů. Jenže proč od toho ustupovat, když tato PR strategie funguje a má potenciál ovlivnit a zaujmout publikum. Kohout Silver tedy možná nezíská post eurokomisaře, ale jeho kokrhání rozhodně nezůstane bez odezvy.

Hlavní předvolební sliby kohouta Silvera zahrnují například zlevnění obilí, čímž by mohlo dojít ke zlevnění pečiva, což by výrazně přispělo k lepší životní úrovni nejen českých slepic, ale i nás, obyčejných smrtelníků. Na na summitech EU by prosazoval lepší podmínky pro chov českých slepic, volal po zrušení dovozních cel na semena slunečnice a bojoval za práva drůbeže mít volný výběh na evropských loukách.

Představa kohouta Silvera, jak sedí za jednacím stolem v Bruselu a hájí české zájmy, je sice směšná, ale zároveň odráží absurdnost současné politické scény, kde je možné téměř cokoliv. Pokud nic jiného, kohout Silver by určitě přinesl do evropské politiky nový svěží vítr a neotřelé nápady – kdo by nechtěl lídry s peřím, kteří neztrácejí hlavu ani v těžkých časech?

Ironicky, možná by kohout Silver dokázal v Bruselu vyjednat i něco, co se jiným nepodařilo. Ať už jde o zlepšení podmínek pro zemědělce nebo zavedení nových ekologických opatření, jedno je jisté, s kohoutem Silverem by se v Bruselu rozhodně nikdo nenudil. A pokud by snad kohout neuspěl, vždycky je tu možnost, že Babiš příště představí dalšího charismatického zástupce z říše zvířat. Možná krávu.

Zdroj: ŽivotvČesku.cz a iRozhlas.cz

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.