Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: David Sedlecký (Creative Commons Attribution-Share Alike 4.0 International )

Prorok z Vysočiny: Atentát v Česku je nevyhnutelný

Miloš Zeman v nedávném rozhovoru pro Parlamentní Listy opět nezklamal. Předpověděl, že i v České republice dojde k politickému atentátu.

Komentář – Ale při vší úctě k bývalé hlavě státu, co jiného bychom od něj čekali? Když nevyhrožuje, nekritizuje média a nezvedá varovný prst, jako by Miloš Zeman ani nebyl. Podle něj za vše mohou novináři, kteří prý šíří nenávist. Zajímavé na tom všem je, že si ani nevšiml nebo si na malou chvíli aspoň nepřipustil, že i on sám přilévá olej do ohně.

Zeman v rozhovoru, což nikoho ani moc překvapit nemůže, nešetřil kritikou na české novináře, které označil za neinformované a nenávistné. Prý jsou zodpovědní za atmosféru ve společnosti, která může nakonec vést k atentátu podobnému, jakého jsme byli svědky na Slovensku. Pokud by to však byla pravda, na něj samotného by mířily všechny revolvery této republiky. Nebo je snad Zeman výjimkou, kterou česká média milují?

Práce politika je podle něj nesmírně náročná a fyzicky i psychicky vyčerpávající. Zvláštní, že si tuto zátěž uvědomil až poté, co opustil prezidentský úřad. Člověk by si mohl myslet, že prohlášení o atentátech jsou jen dalším marným pokusem, jak zůstat za každou cenu v záři reflektorů. Jeho výroky o hrozbě atentátů v jeho podání působí spíše jako paranoidní představy než reálné obavy.

Ve svém typickém stylu se nezapomněl zmínit také o svých vítězstvích v soudních sporech. Jenže se jedná o taková malá vítězství, která připomínají fotbalistu slavícího vstřelení gólu, přestože jeho tým prohrál 5:1. Jeho vztah k samotným médiím ovšem zůstává dlouhé roky neměnný – plný nedůvěry a pohrdání.

Nejzajímavější je ovšem jeho vyjádření k událostem na Slovensku a ohledně slovenského premiéra Roberta Fica. Není překvapivé, že právě Fica považuje Zeman za blízkého přítele. A stejně jako slovenský premiér viní za všechno zlo ve společnosti média. Netvrdím, že určitou roli nehrají, ale jednoduché obvinění médií z šíření veškeré nenávisti jen potvrzují, že Miloš Zeman bude vždy a za všech okolností hledat viníka všude jinde, jen ne v zrcadle.

Miloš Zeman měl vždy zvláštní talent na vyvolávání kontroverzí a na udržování se v centru pozornosti. Jeho prorocké vize atentátů v Česku jsou jen dalším důkazem jeho schopnosti překrucovat realitu a vyvolávat strach. Ať už jeho slova bereme jakkoli, jedno je jisté – Miloš Zeman se nikdy nezmění.

Občas si říkám, že kdyby neexistoval, museli bychom si ho asi vymyslet. Protože kdo jiný by nám poskytoval takové množství materiálu pro satiru a kritiku tak, jak to činí s radostí Miloš Zeman?

Zdroj: Parlamentní listy

Jeden komentář

  1. Přemysl Filip Přemysl Filip 13. 6. 2024

    Média mají obrovský dluh v zajišťování budoucnosti nejen českého národa. Nebo lépe řečeno, vůbec nic nedělají proti válce která je podle papalášů na spadnutí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.