Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Pirátská strana (Creative Commons Attribution-Share Alike 2.0 Generic )

Kokainová válka ve Sněmovně: Babiš se pustil do předsedy Pirátů

Jakoby nestačilo, že máme politickou scénu plnou absurdních výstupů, nyní tu máme i kokainovou aféru.

Komentář – Vážně jsem netušil, že malý sáček s bílým práškem může způsobit až takový poprask. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš okamžitě vypěnil, a dokonce se bez servítek pustil do národního drogového koordinátora Jindřicha Vobořila, kterého označil za magora. A co mělo být důvodem této ostré reakce? Vobořil měl tu drzost prohlásit, že kokain ve sněmovně není žádná novinka. Mě by spíše překvapilo, kdyby se nějakým zázrakem drogy vyhýbaly právě poslanecké sněmovně.

Andrej Babiš, jako vždy, zareagoval s razancí sobě vlastní. Jenže tentokrát si vzal na paškál i předsedu Pirátů Ivana Bartoše, kterého obvinil z toho, že jej považoval za symbol šňupání. Podle toho by představa práce pana Bartoše vypadala tak, že místo řešení legislativy šňupe lajnu za lajnou.

Předseda Pirátů Ivan Bartoš samozřejmě nezůstal pozadu a rozhodl se tento úder kontrovat. Vyzval poslanecké kluby ANO a SPD k testům na návykové látky s transparentním zveřejněním výsledků. Argumentoval, že Piráti se nemají čeho bát, na rozdíl od jiných poslanců, kteří se ve sněmovně chovají jako opilí námořníci. A já jsem všemi deseti pro. Domnívám se, že výsledky by byly jistě zajímavé. Postaví se k této výzvě poslanci čelem? Nemyslím si.

Ivan Bartoš také nezapomněl Babišovi připomenout, že je několikrát odsouzený lhář, který se musel omlouvat za lži právě o Pirátech. Je klidně možné, že si díky těmto výrokům bude muset Babiš dát opáčko a znovu se omluvit.

Na celé situaci je ovšem nejvíce absurdní to, jak jsou všichni aktéři této situace dokonale zmatení a snaží se navzájem přehlušit. Nikdy před tím bych si totiž nepomyslel, že zrovna sněmovní toalety mohou být tak bohatým zdrojem politických intrik a dramat.

Díky tomu tu máme novou situaci, kdy se místo konstruktivní debaty vedou kokainové války a éterem lítají vzájemná obvinění z drogových excesů. Možná bychom měli vážně přemýšlet nad tím, kdo skutečně řídí naši zemi, a za jakých podmínek.

Na druhou stranu, pokud někdo tvrdí, že politika je nudná, určitě nesledoval poslední vývoj ve sněmovně. Místo suchých zákonů a nekonečných debat tu máme zábavné představení plné emocí, urážek a obvinění. Tak jen dál, pánové, pokračujte. My se mezitím dobře bavíme a sledujeme, jak vaše kokainová válka nabírá na obrátkách.

Zdroj: Aktuálně.cz a sociální síť X

Jeden komentář

  1. Radimír Menšík Radimír Menšík 1. 6. 2024

    Od jednoho bývalého vyhazovače v Pražském luxusním zábavním podniku jsem se dozvěděl že za vstupné 2000kč je na každém stole miska s bílým práškem. V dnešní době to bude asi o hodně více!!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.