Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Zdroj: Oficiální stránky Kateřiny Konečné

Jak novinář Jakub Szantó znemožnil Kateřinu Konečnou. Nebo se znemožnila sama?

Novinář Jakub Szantó a europoslankyně Kateřina Konečná se střetli na sociální síti X. Přestože se Konečná snažila obhájit své postoje, její argumentace se ukázala jako nepřesvědčivá a demagogická.

Kateřina Konečná se do Jakuba Szanta pustila poté, co jí údajně zablokoval přístup ke svému příspěvku. „Protože jste srab a máte příspěvek přede mnou skrytý, odpovím vám takto. Říká největší podporovatel genocidy a zločinu proti lidskosti v Gaze v ČR. Že se, ani jako novinář nestydíte, to už mě vůbec nepřekvapuje. Mě v Haagu rozhodně soudit nebudou, což se narozdíl od naší vlády kterou podporujete, nelze s jistotou říci. Mimochodem, když skončil předchozí režim bylo mi 8 let. Já ani KSČM za něj neneseme žádnou odpovědnost. Jste lhář hrající se na novináře,“ vyslala ostrý vzkaz k novináři kandidátka na europoslankyni za koalici Stačilo.

Osobně jsem čekal, že tento příspěvek zůstane bez odezvy, ale opak byl pravdou. Jakub Szantó se nenechal zahanbit a odpověděl: „Vážená paní europoslankyně, nevím, co znamená, že mám příspěvek před Vámi skrytý. Zato jako vystudovaný historik vím, co znamená komunistická ideologie bez ohledu na datum Vašeho narození. Na zbytek nadbytečných invektiv a osočení netřeba reagovat. Přeji hezký víkend.“ No řekněte, není to dokonalé?

Szantó jednoduše trefil hřebíček na hlavičku. To, že někdo byl mladý či se narodil po pádu totalitního režimu, ho nijak neomlouvá, pokud se hlásí k ideologii, která za sebou nechala nespočet mrtvých a zničené životy zcela nevinných lidí. Je to jednoduše tak, jako by někdo kandidoval za nově vzniklou nacistickou stranu, jen jinak pojmenovanou, a argumentoval tím, že se narodil až po roce 1945, a tudíž nenese za režim žádnou odpovědnost.

Tento argument Konečné je stejně hloupý, jako by bylo tvrzení, že mladí nacisté dnes nemají nic společného s Hitlerem, protože nebyli na světě v době, kdy se snažil rozvrátit celý svět. Ideologie, ať už je to komunismus, nacismus nebo jakékoli jiné totalitní zřízení, není o tom, kdo kdy žil, ale o tom, co tyto znamenají a jaké škody napáchaly.

Předsedkyně komunistické strany se snaží obhájit neobhajitelné. KSČM, strana, kterou reprezentuje, je nástupkyní Komunistické strany Československa, která byla odpovědná za nespočet zločinů a bezpráví. To je neoddiskutovatelné. Samotná snaha popřít tuto odpovědnost pouze ukazuje buď na její nevědomost, nebo na úmyslnou manipulaci.

Szantó, s klidem a věcnou odpovědí, ukázal, že má nejen historické znalosti, ale i schopnost neztrácet nervy v konfrontaci s demagogickými výpady a schopnost nesnížit se na stejnou úroveň. Tím, že se nenechal vtáhnout do emocionálního bahna, vzal Kateřině Konečné dokonale vítr z plachet a ukázal, kdo je tady skutečný profesionál.

Kateřina Konečná se tak svým výpadem proti Jakubu Szántovi sama znemožnila. Místo toho, aby nabídla smysluplnou argumentaci, uchýlila se k osobním útokům a absurdním výmluvám. Zatímco zahraniční zpravodaj České televize zůstal klidný a věcný, Konečná v celé své nahotě odhalila svou neschopnost obhájit vlastní postoje a ideologii.

Konečná si nasadila pomyslnou korunu sama. Ať už byl Jakub Szantó jakýkoli, jeho věcný přístup a znalosti z něj udělaly vítěze této slovní přestřelky, zatímco Konečná se utopila ve vlastních slovech.

Zdroj: Sociální síť X

Komentáře: 11

 1. Jana Jana 8. 6. 2024

  Komunistická svině, které jde jen o koryto v Bruselu
  Deportace do Ruska do lágru by jí jen prospěla

  • Jiří Krejčí Jiří Krejčí 9. 6. 2024

   Kdyby nebylo Ruska tak by jste dnes nebyla

   • Karel Míka Karel Míka 14. 6. 2024

    Kdyby nebylo USA, tak by nebylo Rusko a samozřejmě ani my. Rusko tedy možná někde za Uralem, kam by ho zatlačil Hitler.
    Tedy pokud by ho tam ale nezabrali Japonci.
    To je realita.

  • Karel 40 Karel 40 12. 6. 2024

   Přihrála jste další hlasy hnutí STAČILO.

  • Dagmar Vacková Dagmar Vacková 12. 6. 2024

   A o co jde tedy těm ostatním zvoleným o blaho lidí? Nenechte se vysmát.

 2. Heroless Heroless 8. 6. 2024

  Stačilo by do ruska, oni by si ji už bolševici sami poslali, kam patří.

 3. Jiří Krejčí Jiří Krejčí 9. 6. 2024

  Moc vám fandím paní Konečná a držím palce

 4. Josef Oplt Josef Oplt 12. 6. 2024

  Každá významná ideologie za sebou nechala nespočet mrtvých a zničené životy zcela nevinných lidí. Včetně ideologií postavených na liberalismu i konzervatismi. Komunisté z tohoto srovnání vycházejí ještě nejlépe.

 5. Stanislav Stanislav 16. 6. 2024

  Trochu nerozumím p.Szanto, když tvrdí, že nevadí že měla 8 let, že je stále komunistkou.Ursula vdL měla rodiče nacisty, tudíž je také nacistka?

  • Radek Radek 17. 6. 2024

   Máte pravdu. Szánto je často příliš zahleděný do jeho „ideologické víry“ a sveřepý na jeho názorových postech, takže neumí mít potřebný nadhled, s nímž by mohl různé věcí objektivněji posoudit. Na mě působí stejně, jako zanícený fanoušek, z řad hooligans …

 6. Vladimír Michalík Vladimír Michalík 18. 6. 2024

  Paní Konečná držíme Vám palce,nenechte se odradit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.