Stisknutím "Enter" přejdete na obsah
Marek Blazek (wikimedia commons)

Apel Jaromíra Jágra k fanouškům. Nekritizujte, počkejte na konec turnaje

Kdo jiný než právě účastník posledního domácího šampionátu v Česku může hovořit o tlaku fanoušků. Právě ten mnohdy může hráčům významně svazovat ruce.

Právě s vědomím toho, jak na některé hráče může kritika novinářů a fanoušků působit, požádal obě strany o shovívavost během průběhu turnaje. Tento apel se objevil ve spotu České televize s názvem „Vzpomínky legend„. V něm popisuje právě situaci, kdy hráči jsou sice během celého trunaje odstřiženi svým způsobem od okolního světa v tom smyslu, že nesledují sociální sítě, a novinové i internetové články ignorují.

Jenže Jaromír Jágr poukazuje na fakt, že hráči jsou samozřejmě v kontaktu se svými rodinnými příslušníky, které přílišná kritika může hluboce zasáhnout a svěří se s ní právě se svěřenci Radima Rulíka. Je třeba si uvědomit, že tak vzniká nepřímý tlak ze strany hokejové veřejnosti.

Já bych se k apelu rád připojil. Po devíti letech tu máme opět domácí mistrovství světa a měli bychom k tomu přistupovat jako ke svátku hokeje a podle toho si jej také užít. Samozřejmě, že bychom si všichni do jednoho přáli, aby se našim hokejistům na konci celého šampionátu houpala na krku minimálně zlatá medajle.

Jenže podobně sní také fanoušci Švédska, Finska. Hlad po úspěchu je vidět i na týmu Kanady a Spojených států, což lze usoudit dle soupisky, kde oproti jiným mistrovstvím nemůžeme v žádném případě mluvit o nějakých B-týmech.

Šampionát v Praze jednoduše táhne a měli bychom být za to rádi. Pojďme si ho společně užít a případnou kritiku si nechme na konec turnaje. Času na to bude dost.

Zdroj: Česká televize

Buďte první! Přidejte komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mission News Theme od Compete Themes.